2. prosince 2008 13:37 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Čech: Máme za sebou týden plný zklamání

Petr Čech inkasuje jeden z gólu od fotbalistů AS Řím. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech inkasuje jeden z gólu od fotbalistů AS Řím. | foto: ČTK

LONDÝN/PRAHA  Chelsea zažívá asi nejhorší období v této sezoně. Nejdříve si její fotbalisté zkomplikovali postup ze základní skupiny Ligy mistrů a teď klopýtli i v anglické Premier League. „Tento týden je pro nás velkým zklamáním,“ přiznal brankář Petr Čech (25), který při domácí porážce 1:2 od Arsenalu přišel o 499 minut trvající neprůstřelnost.

* Uplynulý týden asi neskončil podle vašich představ...

Dá se to tak říci. Úkolem bylo zajistit si postup v Lize mistrů a odříznout Arsenal v boji o titul. Ani jedno se nám nepodařilo. Takže převládá zklamání.

* Jak moc utkání ovlivnil vyrovnávací gól Arsenalu?

Přišel ve chvíli, kdy se zdálo, že soupeř ztrácí dech. Do té chvíle jsme utkání kontrolovali. Zápas se lámal a tenhle gól ho vrátil do hry.

* Jak poslední prohra ovlivní vaše postavení v Premier League? Nebojíte se, že vám nyní uteče Liverpool, s nímž se přetahujete o první místo?

Není to zas taková ztráta. Poslední tři zápasy se nám ale nepovedly, což je k zamyšlení.

* Je to letos nejhorší období, které Chelsea zažívá?

Moc jsem nad tím nepřemýšlel. Je ale pravda, že se tento měsíc moc nepovedl. Tím, že jsme ztráceli body doma, se snižuje váha našich úspěchů venku.

* Jak je možné, že se vám najednou doma nedaří?

Je to neobvyklé. ale asi nám chybí štěstí a zahazujeme šance. I s Arsenalem jsme prohráli zápas, který jsme nejdřív dlouho měli pod kontrolou.

* Ovlivňují vaše výkony zranění hráčů základní sestavy?

Je to jedna z možností. I když se ale v průběhu sezony tým měnil, stejně vyhrával. Takže to asi nebude hlavní faktor. Nevymlouval bych se na to.

* Mohou o šancích na titul víc napovědět nadcházející zápasy?

Začíná prosinec, a tak i smršť utkání, která rozhodnou, kdo bude mít k titulu nejblíž. Týmy, které po nich budou na čele tabulky, mají největší šanci na triumf. Vánoční kola jako vždy hodně napoví.

* Jak byste hodnotil nynější formu největších konkurentů?

Arsenal se prakticky vrátil do hry až po výhře nad námi. Manchester United vyhrál městské derby, které může vždycky skončit jakkoliv. To pro něj bude znamenat velké povzbuzení. Liverpool má zase potřebný klid v Lize mistrů.

* Zatímco vy budete muset vybojovat postup až v posledním kole proti Kluži...

To je nevýhoda. Musíme hrát až do konce. Bude to psychická zátěž, protože musíme vyhrát, abychom měli jistotu postupu. My ale hrajeme pod tlakem každý zápas.

* Čeká vás toho opravdu hodně. Stihnete si přesto užít Vánoce v rodinném kruhu?

Je to každý rok stejné, už jsem si zvyknul. Vždycky jsem si svátky užil i přes nabitý program.

Lidové noviny

Najdete na Lidovky.cz