Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češi dostanou 27 tisíc lístků na OH v Londýně. Do prodeje jdou 15. března

Sport

  16:31
PRAHA - Minimálně 27 tisíc vstupenek na olympijské hry v Londýně 2012 půjde od úterý 15. března do prodeje v České republice. Fanoušci si mohou lístky zakoupit u tří tuzemských prodejců v balíčcích, nebo tentokrát mají šanci získat také vstupenky jednotlivě.

Český tým foto: ČTK

"Nesoustředili jsme se na celkový počet vstupenek, ale na sporty, do kterých se kvalifikují naši sportovci, protože chceme přitáhnout co nejvíce fanoušků. Získali jsme trojnásobek vstupenek než na Peking," řekl místopředseda Českého olympijského výboru pro ekonomiku Jiří Kejval. "Ani nesmíme říkat jejich počet, aby se někdo necítil uražen, kolik jich máme," doplnil předseda ČOV Milan Jirásek

Na hry v Pekingu se v Česku prodalo podle Kejvala 9000 lístků, což znamená, že na Londýn jich bude 27 tisíc. "Odhadujeme, že se v Londýně objeví v hledištích okolo padesáti tisíc českých fanoušků," konstatoval Kejval. Odhad 50 tisíc českých fanoušků v Londýně vychází ze součtem lístků zakoupených v Česku a jiným způsobem. Češi si totiž mohou zarezervovat vstupenky také přímo on-line na stránce www.tickets.london2012.com.

Limit na jednu soutěž je šest lístků, u nejžádanějších událostí jako slavnostní zahájení jsou to nejvýše čtyři vstupenky. Národní olympijský výbor se snažil zajistit vstupenky především na úspěšné české sporty. "Vyvinuli jsme maximum úsilí a jsem rád, že dílo se podařilo," řekl Jirásek. Česko má například na atletiku v čele se zlatou oštěpařkou z Pekingu Barborou Špotákovou 6000 lístků, na veslování s mistrem světa na skifu Ondřejem Synkem 1500 a na tenis s Tomášem Berdychem ve Wimbledonu 2000 vstupenek.

Fanoušci si mohou vstupenky zajistit dvěma způsoby. Prvním jsou balíčky zájezdů, které se začnou prodávat v úterý 15. března. Druhým je volný prodej lístků, který odstartuje v průběhu jara. "Přemýšlíme v první části, že dáme třetinu do volného prodeje a dvě přes balíčky, ale bude se to vyvíjet, protože doufáme, že lístků bude ještě víc," řekl Kejval. ČOV momentálně vybírá partnera, přes kterého bude prodej jednotlivých vstupenek organizován.

Balíčky budou nabízet tři autorizovaní prodejci (dříve to byl vždy jeden) - Čedok, IBTravel a Slan Tour. V ceně bude doprava, vstupenky, ubytování a vstup do Českého domu v Londýně. Jejich ceny mají začínat od 10.990 korun. "Už jen představa, kolik vlajek a hlasivek může být u kanálu, mi nahání husí kůži. Pro všechny sportovce to bude velký impulz," řekl Synek, jeden z nejžhavějších českých kandidátů na zlatou medaili z londýnských her.

Většina ze vstupenek by se měla dostat k fanouškům. Český olympijský výbor využije stovky lístků pro své partnery a partnery Českého olympijského týmu. Informace o prodeji vstupenek budou na webu ČOV www.olympic.cz/vstupenky.

Autor: