Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češi jsou stříbrní

Sport

  7:44
RIGA - Bez gólového úspěchu skončil pro české hokejisty finálový zápas proti Švédsku. Seveřané byli po celou hrací dobu jednoznačně lepší, což se promítlo také do konečného výsledku 4:0. Přesto je stříbrná medaile z mistrovství světa úspěchem.

Švédsko. foto: ALEXANDER ZEMLIANICHENKO ČTK

Trenér Alois Hadamczik po utkání sportovně přiznal, že dnes vyhrál lepší tým. "Bezprostředně po zápase jsem byl smutný, ale celkově jsem s celým turnajem spokojen. Hráli jsme tady dobré zápasy, ale člověk musí být soudný a umět i prohrávat. Švédové byli lepší," řekl Hadamczik na tiskové konferenci.

České mužstvo podle něj hrálo v první třetině dobře, až do momentu kdy dostalo první gól a poté po individuální chybě druhý. "Švédové pak byli tak sebevědomí, silní v osobních soubojích a jejich defenziva byla tak dobrá, že jsme neměli sílu na překonávání," uvedl kouč.

Nepomohla ani změna taktiky či obměňování složení útočných formací. "Nutíte se dopředu, ale pak uděláte chybu a soupeř toho využije," řekl Hadamczik. Po třetím a čtvrtém inkasovaném gólu již cítil, že jeho svěřenci nemohou.

"Chtěli by hrát, ale nešlo to. Zkoušeli jsme jít štěstí naproti, věřili jsme, že dáme nějaký náhodný gól, ale Švédové byli tak dobří, že nás do žádné šance nepustili," prohlásil Hadamczik, který ve své první sezoně na střídačce seniorského národního týmu získal dvě medaile - bronz na olympiádě a stříbro na MS.

Jeho protějšek Bengt-Ake Gustafsson si pochvaloval, jak švédský tým finálové utkání zvládl. "Sehráli jsme ho perfektně. Získali jsme vedení a pak jsme kontrolovali hru. Byli jsme na puku a nedovolovali soupeři žádná přečíslení," uvedl Gustafsson, který si hodně cenil toho, že

Švédsko letos vyhrálo oba velké turnaje sezony - MS i olympiádu. "Na olympiádě startovali nejlepší hráči z celého světa, tady byl zcela nový tým, ale jsem rád, že jsem to také dokázali.

Mužstvo bylo velmi dobře poskládané, dobrou práci v něm odvedli hráči z naší ligy a teď všichni sedí v kabině a mohou si říkat, že jsou nejlepší na světě," řekl pyšně Gustafsson.
Autoři: ,