Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češi na hrách: čekání na medaili pokračuje

Sport

  21:15
LONDÝN - Neměli jste čas sledovat výsledky Čechů na letní olympiádě v Londýně? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události 2. soutěžního dne v podání českých sportovců.

Lenka Marušková obsadila na olympijských hrách osmé místo ve střelbě ze vzduchové pistole. foto: ČTK

MEDAILOVÉ POŘÁDÍ

Marušková na cenný kov nedosáhla

Lenka Marušková patřila ve střelbě ze vzduchové pistole do úzkého okruhu favoritů. Rodačka z Plzně z vyrovnané kvalifikace postoupila ze sedmého místa, z něhož chtěla útočit na medailové pozice. Z počátku se jí dařilo - v jednu chvíli byla čtvrtá, měla nejlepší finálový zápis a od cenného kovu ji dělilo jen 0,6 bodu -, pak však začala chybovat a nakonec se musela spokojit s osmou příčkou. Lenka Marušková však nemusí příliš smutnit, její hlavní disciplína - sportovní pistole - teprve přijde.

ČTĚTE VÍCE

Vodní slalomáři byli suverénní

Singlkanoista Stanislav Ježek bez problémů postoupil z devátého místa do semifinále vodního slalomu. Během exhibičně pojaté kvalifikace dokonce divákům předvedl "eskymáka" a vysloužil si potlesk zaplněných tribun. Podobně si vedl i kajakář Vavřinec Hradílek, který do semifinále zamířil s třetím nejlepším časem kvalifikační jízdy.

ČTĚTE VÍCE

Čeští veslaři z oprav postoupili

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah po čtvrtém místě v rozjížďce pronikla z opravných jízd do semifinále olympijské regaty v Eton Dorney. České kvarteto ve složení Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jiří Vetešník obsadilo poslední postupové místo a v úterý bude usilovat o účast ve finále.

ČTĚTE VÍCE

Baumrtové finále 100 m znak uniklo

Ačkoliv česká plavkyně Simona Baumrtová do finále na 100 m znak nepostoupila, se svým výkonem může být spokojená. V dopoledních rozplavbách stáhla český rekord na hodnotu 59,59 a v semifinále časem 1:00,02 uzavřela nejlepší desítku. Na postup mezi nejlepší jí chybělo 20 setin. "Kdyby mi někdo předtím řekl, že budu úspěšně bojovat o desáté místo na olympiádě, tak bych řekla, že je idiot," přiznala mladá sportovkyně.

ČTĚTE TAKÉ

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat