Welsch proti bosenským hráčům. | foto: ČTK

Češi vstoupili do kvalifikace ME výhrou

•   22:49
PARDUBICE - Českým basketbalovým reprezentantům se povedl vítězný vstup do kvalifikace mistrovství Evropy, které za rok uspořádá Polsko. Svěřenci kouče Michala Ježdíka dnes v Pardubicích porazili Bosnu a Hercegovinu 70:56 a získali sebevědomí před pokračováním kvalifikačních bojů.

Rozhodující trhák český tým předvedl v třetí čtvrtině, když výrazně zlepšil obranu a odskočil až do dvanáctibodového vedení, které už nepustil. Domácí mohlo mrzet jenom to, že neudrželi dvacetibodový náskok, který měli ještě dvě minuty před koncem. Ve vyrovnané skupině totiž může hrát roli každý bod.

Výsledky - skupina D: (16:14, 30:29, 50:40)

Česká republika - Bosna a Hercegovina 70:56

Nejvíce bodů: Benda 15, Sokolovský 13, Welsch 11, Nečas 10 - Teletovič 12, Jazvin 10. Rozhodčí: Bachaňski (Pol.), Schmidt (Něm.), Bodnár (Maď.). Fauly: 16:18. Trestné hody: 17/13 - 25/16. Trojky: 3:2. Diváci: 3800.

Izrael - Velká Británie 102:92 po prodl. (19:25, 42:47, 69:67, 85:85)

Nejvíce bodů: Tapiro 27, Elijahu 24, Green 13, Halperin 10 - Deng 30, Freeland 14, Hart 12, Leven 11.