Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česká biatlonistka roku Koukalová tuší, že vrchol kariéry má ještě před sebou

Sport

  9:05
PRAHA - Další skvělou sezonu má za sebou biatlonistka Gabriela Koukalová. Stala se mistryní světa, skončila druhá ve Světovém poháru a prožila nezapomenutelné okamžiky v Novém Městě na Moravě. Už nyní ale myslí na další a možná poslední výzvu - olympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

Gabriela Koukalová zvítězila 3. května v Praze v anketě o nejlepšího biatlonistu sezony 2016/17. foto: ČTK

V zimě si na světovém šampionátu dojela vedla zlaté ještě pro stříbrnou i bronzovou medaili. Sbírku křišťálových glóbů rozšířila o dva kousky za sprint a závod s hromadným startem a patnáctkrát stála v SP na stupních vítězů.

Na zdraví, Gabriela Koukalová si připíjí s manželem Petrem bílým vínem.
Gabriela Koukalová vyspává v pohodlném lůžku.

„Teprve v těchto dnech si plně uvědomuji, co se mi podařilo. Mám to tak, že ten intenzivní pocit prožitku se u mě dostavuje se zpožděním. Vzpomínky jsou neuvěřitelně silné a teď na začátku přípravy mi současně pomáhají vrátit se k tréninkové dřině,“ uvedla Koukalová po vítězství v anketě Biatlonista sezony.

Anketa o nejlepšího českého biatlonistu sezony 2016/17

(hlasování členů Českého svazu biatlonu)

Biatlonista roku: 1. Koukalová 175 b., 2. Moravec 100, 3. Puskarčíková 91, 4. Krčmář 81, 5. Šlesingr 49.

Trenér roku: Zdeněk Vítek (kouč žen).

Talent roku: Markéta Davidová.

Skokan roku: Eva Puskarčíková.

Síň slávy: Antonín Žák (z roku 1974 první český juniorský mistr světa)

Hlasování fanoušků na serveru iDnes.cz: 1. Koukalová 7291 hlasů, 2. Moravec 457, 3. Davidová 384.

Už v zimě měla jasno o největším zážitku. „Tím pro mě bylo a stále je vítězství před zaplněnou Vysočina Arenou v Novém Městě na Moravě,“ řekla při vzpomínce na triumf v závodu s hromadným startem před 35 tisíci fanoušky.

Posezonní únavu setřásla po boku manžela Petra během dovolené na souostroví v Indickém oceánu. „Volno jsem potřebovala a měla jsem ho tentokrát dlouhé. Myslím, že mi to opravdu hodně prospělo. Navíc jsem byla obklopena samými pozitivními lidmi, přáteli, rodinou,“ pochvalovala si sedmadvacetiletá Koukalová.

Nyní už se vrátila k tréninku s týmem a začíná myslet na únorové hry pod pěti kruhy. Zlatá medaile z olympiády jí jediná ve sbírce chybí. „Věřím, že zůstanu během přípravy i v průběhu sezony zdravá. Tuším, že olympiáda v Koreji by pro mě mohla být vrcholem kariéry,“ řekla Koukalová s vírou v sebe samu.

Teoreticky je možné, že další sezona bude její poslední. V minulosti řekla, že po hrách v Pchjongčchangu skončí, ale loni v Novém Městě naznačila, že by to tak nemuselo být. „Takovými myšlenkami se vůbec nezabývám, protože ničemu nepomáhají, naopak dokážou být velice svazující,“ vysvětlila. Dopředu si raději velká rozhodnutí neplánuje. „Věřím tomu, že život to vymyslí za nás,“ řekla.

Pokud by skončila, je pravděpodobné, že by zarmoutila fanoušky, kteří se s biatlonovou hvězdou ztotožňují. „Nikdo není nenahraditelný a ani já nejsem. Bude to v pohodě,“ uvedla Koukalová. „Doufám, že v našich šlépějích půjde spousta sportovců, kteří jsou teď mladí a nadějní. Věřím, že budou mít také úspěchy.“

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat