Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česká boxerská senzace: Pejsar ve stopách Pály. Vyzve hvězdného Priceho

Sport

  17:00
PRAHA - ktuální česká jednička v těžké váze Václav Pejsar se konečně dočká vytouženého velkého zápasu. Trochu netradičně – v neděli večer – se představí na fotbalovém svatostánku v Goodison Parku, když mu bude soupeřem vytáhlý Brit David Price. Pro liverpoolského rodáka to bude druhá zkušenost s českým boxerem.

Takto Pejsar slavil na Heroes Gate 16. Dočká se i v Liverpoolu? foto: Filip ŠkeříkLidovky.cz

Jsou to téměř přesně dva roky, kdy se 203 centimetrů vysokému bronzovému medailistovi z olympijských her v Pekingu postavil tehdejší nejlepší český bijec těžké váhy Ondřej Pála. Ten dokázal Brita dostat i do počítání, nakonec ale sám padl ve třetím kole.

„Příprava i psychika nebyla na takové úrovni, abych mohl uspět. Navíc mi možná paradoxně to jeho počítání v prvním kole uškodilo, přestal jsem se soustředit na to, co jsem měl,“ přiznal Pála na začátku roku s odstupem času v rozhovoru pro Profiboxing.cz.

Nyní dostává šanci jeho nástupce v pozici české jedničky. „Vím o tom chvíli jako ty. Těším se, samozřejmě. Jsem v tréninku, protože jsem se chystal na duel s Michaelem Wallischem, který měl být 4. června, pak na konci toho měsíce, takže natrénováno mám, navíc tady jde o osmikolový duel, s Wallischem by to bylo kol dvanáct,“ řekl stejnému webu Pejsar.

Ten měl shodou okolností tento týden vyrazit do Prahy na sparingy s Pálou. „Těšil jsem se na to, chtěl jsem si konečně bouchnout s někým pořádným, takhle to asi padne. Na druhou stranu ale do Prahy možná přece jen za ním vyrazím pro rady a třeba mi něco i ukáže, jak na něj, kde má slabší místo. Vím sám o té jeho ne tak pevné bradě, mohlo by tam něco projít,“ přidává plzeňský tvrďák.

Původně měl Price domluveného někoho jiného

Jednatřicetiletý chráněnec Miroslava Peka je pro Priceho, který se vrací po loňské kontroverzní knockoutové prohře s dopingovým hříšníkem Erkanem Teperem (Pejsar je mu stylově trochu podobný), druhou volbou, ještě dopoledne svítil na BoxRec.com coby jeho soupeř Chorvat Jakov Gospic. Ten Gospic, který kvůli Britovi odmítl dělat na poslední chvíli záskok pro Shannona Briggse o posledním víkendu.

„Nejedu si tam pro peníze, nechci dopadnout jako většina kluků tady z Česka. Rád bych něco dokázal. Pokud bych věděl, že nemám natrénováno, tak bych ten zápas odmítl. Jak už jsme se bavili loni, udělal jsem to s Dereckem Chisorou, udělal bych to i nyní,“ dodal Pejsar k zápasu, který by mohli vidět i čeští fanoušci. Galavečer s hlavním chodem Tony Bellew vs. Ilunga Makabu totiž vysílá stanice Sport 1.

„Dneska mi volali, je to předjednané, ještě nikoliv podepsané, ale myslím, že ten zápas bude. Kromě Wallische a duelu o pás mistra Evropy WBO je to první konkrétní nabídka. Vše ostatní, co se na některých českých webech a facebooku objevilo, jsou kecy a výmysly,“ přidal pár slov matchmaker Lukáš Konečný, který tento duel zprostředkoval.

Novinářská povinnost na závěr: souboj Wallisch vs. Pejsar nakonec padl především kvůli tomu, že český bijec nesplňoval podmínky pro zařazení do evropského ratingu federace WBO. Pokud by dokázal porazit Priceho, pro kterého má být tento souboj přípravou na bitvu o pás britského šampiona právě s výše zmíněným Chisorou, otevřely by se Pejsarovi možnosti nejen pro rating WBO...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat