4. června 2014 13:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

České tenistky budou hrát finále Fed Cupu v pražské O2 areně

Radost Petry Kvitové po postupu do finále | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost Petry Kvitové po postupu do finále | foto: MAFRA - Alexandr Satinský

PRAHA České tenistky budou o další titul ve Fed Cupu usilovat v pražské O2 areně. Na stejném místě předloni porazily ve finále Srbky a letos ve vysočanské hale přivítají v boji o stříbrnou trofej Němky. Zápas se uskuteční 8. a 9. listopadu a Petru Kvitovou a spol. může přijít podpořit až dvanáct tisíc diváků.

O dějišti finále Fed Cupu se rozhodovalo mezi Prahou a ostravskou ČEZ arénou, v které tenistky mimo jiné letos porazily v semifinále Itálii suverénně 4:0.

"Naší snahou bylo umístit finále do Ostravy jako poděkování za skvělou podporu ve fedcupových a daviscupových bitvách v minulosti. Požadavky Mezinárodní tenisové federace (ITF), do kterých se jistě silně promítal i tlak tenisové federace Německa, na místo finále jsou však tak náročné, že v Česku lze hrát prakticky pouze v Praze v O2 areně," uvedl k volbě místa finále Miroslav Černošek, majitel agentury Česká sportovní, která organizaci zápasů Fed Cupu a Davis Cupu zajišťuje.

Tenistky zvolily na duel s Němkami osvědčený tvrdý povrch novacrylic ultracushion, stejný jako při semifinále proti Itálii.

"Do Prahy na finále proti Německu už se moc těším, po nezapomenutelném předloňském finále už tušíme, co nás čeká - vyprodaná aréna a fantastická atmosféra. Věřím, že hráčky udělají vše pro to, aby se jim před domácím publikem podařilo získat zpět pohár," řekl kapitán tenistek Petr Pála.

V O2 areně slavily v roce 2012 tenistky druhý titul ve Fed Cupu za sebou. Krátce poté tamtéž uspěli i tenisté a zvedli nad hlavu daviscupovou "salátovou mísu".

ČTK, Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.