15. července 2007 15:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

České tenistky budou mezi elitou chybět

Iveta Benešová v zápase proti Španělce Medinaové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Iveta Benešová v zápase proti Španělce Medinaové. | foto: ČTK

PALAFRUGELL České tenistky ani na třetí pokus neuspěly v baráži o postup do Světové skupiny I. Bez nemocné týmové jedničky Nicole Vaidišové prohrály ve Španělsku.

Rozhodující třetí bod získala pro domácí tým Lourdes Domínguezová-Linová, která v dnešní druhé dvouhře porazila Ivetu Benešovou 6:2, 4:6 a 6:3.

Závěrečná čtyřhra už nemůže nic změnit na tom, že Španělky zůstanou mezi elitou, zatímco Češky budou i příští rok ve druhé výkonnostní skupině. Benešová vstoupila do zápasu dobře a hned se ujala vedení 2:0, ale to bylo v prvním setu z její strany vše. Často chybovala a Španělce stačilo jen trpělivě vracet míče, aby celý set vyhrála 6:2.

Stejný obraz hry pokračoval i ve druhé sadě. Španělka v ní vedla 2:0, než Benešová po osmi ztracených gamech za sebou konečně bodovala. Česká tenistka zpřesnila hru a začala hrát trpělivěji, což jí přineslo brejk a vyrovnání skóre. Pak byl zápas jako na houpačce, obě tenistky střídaly dobré momenty s lacinými chybami.

Do desáté hry vstupovala Benešová s vedením 5:4 v zádech a po prvním neproměněném setbolu jí nakonec soupeřka set darovala. Po shodě udělala dvě
dvojchyby za sebou a musela se chystat na třetí set.

V něm Domínguezová-Linová začala méně chybovat a přidala několik hodně povedených úderů, díky čemuž se dostala do vedení 4:1. Benešová se za vydatné podpory nehrajícího kapitána Aleše Kodata zvedla a po dvou povedených gamech snížila na 3:4, ale utkání nezvrátila. Zase udělala laciné chyby a zápas ukončila v deváté hře bekhendem do sítě.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz