20. prosince 2016 9:38 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

České tenistky před sezonou: Kvitová zrušila Hopman Cup, Plíškovou brzdí angína

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Plíšková a Kvitová před finále Fed Cupu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plíšková a Kvitová před finále Fed Cupu | foto: ČTK

PRAHA V roce 2017 mají smělé plány, však ten letošní společně zakončily dalším triumfem ve Fed Cupu. Příprava českých tenisových hvězd je ale nyní omezená zdravím. Petra Kvitová kvůli rekonvalescenci po únavové zlomenině nebude hrát na Hopman Cupu, jiná ranařka Karolína Plíšková zase ulehla s angínou.

Už při finále Fed Cupu ve francouzském Štrasburku ji pravá noha trápila. Když sezona skončila a Petra Kvitová podstoupila důkladná vyšetření, diagnóza zněla: únavová zlomenina zánártních kůstek.

A jelikož dvojnásobná šampionka Wimbledonu chce v příští sezoně bojovat v nejlepší možné kondici, oželí účast na Hopman Cupu v Perthu, tradičním turnaji smíšených týmů. Během pondělka to ohlásila organizátorům, kteří zprávu zveřejnili v noci na úterý českého času.

„Petra se definitivně rozhodla, že na Hopman Cup nepojede. Noha se nehojí tak rychle, jak by si přála, byť v tom žádné komplikace nejsou,“ uvedl mluvčí tenistky Karel Tejkal z agentury Česká sportovní.

Kvitová pak vzkázala: „Jsem netrpělivá – to víte, že už bych chtěla začít trénovat. Příští týden už bych nohu mohla začít zatěžovat, na což se těším, ale bylo by riskantní a nezodpovědné začít tak brzy. Nechtěla jsem se Hopman Cupu jen zúčastnit. Omluvila jsem se a s pořadateli jsme se domluvili, že mě nahradí Lucka Hradecká.“

Kvitovou nově vede Jiří Vaněk, bývalý kouč letošní komety Karolíny Plíškové (tu naopak aktuálně cepuje David Kotyza, extrenér Kvitové). Jenže ani finalistka US Open 2016 si nemůže dopřát ideální přípravu – kvůli nemoci nehraje ani domácí extraligu.

„Kája má hnisavou angínu a bere antibiotika,“ upřesnil Tejkal. Světová šestka proto přijde i o čtvrteční slavnostní vyhlášení Sportovce roku, v němž se dostala mezi elitní desítku. „V pondělí jsem ji organizátorům omluvil,“ doplnil mluvčí.

  • 0Diskuse
Najdete na Lidovky.cz