Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Český boxer Dufek přihlížel teroristickému útoku. ‚Jsem rád, že jsem naživu‘

Sport

  13:30
DUBLIN/PRAHA - Jeden mrtvý a dva zranění. To je součet obětí tří falešných policistů, kteří začali střílet do lidí v jednom z dublinských hotelů, kde zrovna probíhalo vážení k sobotnímu boxerskému galavečeru. Jeden z postřelených mužů po převozu do nemocnice zemřel. Z boxerů a jejich doprovodu nebyl dle všeho zraněný nikdo, tedy ani český účastník galavečeru Michal Dufek.

Český boxer Michal Dufek sledoval vše na vlastní oči foto: Profiboxing.cz

„Chvílí předtím jsem slezl z váhy na pódiu a v tom tohle. Viděl jsem na vlastní oči, jak jednoho z těch mužů střelili do obličeje. Bylo to šílené, kolem byl chaos. Jsem rád, že jsme s otcem naživu,“ uvedl český boxér Michal Dufek, jenž se stal v lednu otcem.

K celému incidentu došlo krátce před půl čtvrtou v dublinském hotelu Regency.

Tři muži převlečení za policisty a ozbrojení kalašnikovy začali pálit do lidí zrovna ve chvíli, kdy v sále hotelu probíhalo vážení pro velký sobotní boxerský večer, který měla přenášet v přímém přenosu i místní televize.

Šéf svazu: Útok byl cílený

„Jeden z mužů byl převlečený za ženu a měl na sobě kaštanovou paruku. Oba muži začali střílet do lidí v hale hotelu, třetí zůstal na ulici před hotelem,“ řekl novinářům Dle policejní kapitán Barry O’Brien.

Sportovní reportér Kevin McAnen, který se zúčastnil s další desítkou žurnalistů otevřeného vážení popsal chvíle střelby jako nejhroznější vteřiny svého života.

Ty navíc znásobil i fakt, že jeden z útočníků namířil zbraň směrem k němu, ovšem na větší vzdálenost minul zhruba o metr a půl. Také on potvrdil, že útočníci byli převlečeni za policisty.

Mel Cristle, prezident irského boxerského svazu, celý incident ostře odsoudil a označil jej za cílený.

Vážení na velkou místní boxerskou událost se mělo zúčastnit 200 až 300 fanoušků boxu a to včetně dětí. Galavečer, který byl okamžitě zrušen, měl vysílat irská státní televize a také placený kanál BoxNation.

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
MANIPULANT S VZV NA SMĚNY

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 20 000 - 23 000 Kč

Mohlo by vás zajímat