Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Český boxer Dufek přihlížel teroristickému útoku. ‚Jsem rád, že jsem naživu‘

Sport

  13:30
DUBLIN/PRAHA - Jeden mrtvý a dva zranění. To je součet obětí tří falešných policistů, kteří začali střílet do lidí v jednom z dublinských hotelů, kde zrovna probíhalo vážení k sobotnímu boxerskému galavečeru. Jeden z postřelených mužů po převozu do nemocnice zemřel. Z boxerů a jejich doprovodu nebyl dle všeho zraněný nikdo, tedy ani český účastník galavečeru Michal Dufek.

Český boxer Michal Dufek sledoval vše na vlastní oči foto: Profiboxing.cz

V Dublinu stříleli neznámí ozbrojenci na fanoušky boxu. Jeden mrtvý, dva zranění

„Chvílí předtím jsem slezl z váhy na pódiu a v tom tohle. Viděl jsem na vlastní oči, jak jednoho z těch mužů střelili do obličeje. Bylo to šílené, kolem byl chaos. Jsem rád, že jsme s otcem naživu,“ uvedl český boxér Michal Dufek, jenž se stal v lednu otcem.

K celému incidentu došlo krátce před půl čtvrtou v dublinském hotelu Regency.

Tři muži převlečení za policisty a ozbrojení kalašnikovy začali pálit do lidí zrovna ve chvíli, kdy v sále hotelu probíhalo vážení pro velký sobotní boxerský večer, který měla přenášet v přímém přenosu i místní televize.

Šéf svazu: Útok byl cílený

„Jeden z mužů byl převlečený za ženu a měl na sobě kaštanovou paruku. Oba muži začali střílet do lidí v hale hotelu, třetí zůstal na ulici před hotelem,“ řekl novinářům Dle policejní kapitán Barry O’Brien.

Sportovní reportér Kevin McAnen, který se zúčastnil s další desítkou žurnalistů otevřeného vážení popsal chvíle střelby jako nejhroznější vteřiny svého života.

POHNUTÉ OSUDY: Boxer z Rockyho Morrison popíral HIV. Nemoc ho ve 44 letech dohnala

Ty navíc znásobil i fakt, že jeden z útočníků namířil zbraň směrem k němu, ovšem na větší vzdálenost minul zhruba o metr a půl. Také on potvrdil, že útočníci byli převlečeni za policisty.

Mel Cristle, prezident irského boxerského svazu, celý incident ostře odsoudil a označil jej za cílený.

Vážení na velkou místní boxerskou událost se mělo zúčastnit 200 až 300 fanoušků boxu a to včetně dětí. Galavečer, který byl okamžitě zrušen, měl vysílat irská státní televize a také placený kanál BoxNation.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat