Veronika Vítková. | foto: Český biatlon - Petr Slavík

Češky na úspěšný den mužů nenavázaly. Nejlepší Vítková skončila dvanáctá

•   16:15
PRAHA - České biatlonistky ve vytrvalostním závodě na Světovém poháru v Ruhpoldingu nenavázaly na středeční vydařené vystoupení mužů, kteří se v trojici dostali do první desítky.

Koukalová podle Blesku nepojede na olympiádu. Biatlonový svaz chystá vyjádření

Ženy neměly tak přesnou mušku, nejlepší z nich Veronika Vítková obsadila se dvěma trestnými minutami dvanáctou příčku. Stejně jako před dvěma lety v Ruhpoldingu vyhrála Italka Dorothea Wiererová.

Vítková na obou položkách vleže minula hned první ránu. Jinak byla přesná, ale společně s devátým běžeckým časem to stačilo jen na umístění v druhé desítce.

Veronika Vítková na střelnici.
Veronika Vítková během sprintu v Oberhofu.

Přesně vyrovnala svůj výsledek z prvního vytrvalostního závodu sezony v Östersundu.

Naopak za výkonem ze Švédska zaostala Eva Puskarčíková, kterou v Östersundu bezchybná střelba vynesla na sedmé místo. Tentokrát udělala po jedné chybě na obou položkách vestoje a obsadila 23. příčku.

Výsledky:

1. Wiererová (It.) 41:29,0 (0 trest. minut), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -12,7 (1), 3. Crawfordová (Kan.) -21,2 (0), 4. Džimová -45,9 (0), 5. Valj Semerenková (obě Ukr.) -52,6 (0), 6. Domračevová -1:04,0 (2), 7. Skardinová (obě Běl.) -1:04,8 (0), 8. Bescondová (Fr.) -1:06,4 (1), 9. Kuzminová (SR) -1:32,3 (3), 10. Bendiková (Lot.) -1:34,6 (1), ...12. Vítková -1:44,7 (2), 23. Puskarčíková -2:45,2 (2), 32. Zvařičová -3:31,5 (1), 66. Johanidesová -5:18,6 (2), 68. Jislová -5:23,3 (4), 84. Charvátová -6:47,3 (6).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 22 závodů):

1. Kuzminová 454, 2. Mäkäräinenová 429, 3. Wiererová 378, 4. Braisazová (Fr.) 368, 5. Herrmannová (Něm.) 302, 6. Džimová 296, ...8. Vítková 284, 26. Puskarčíková 145, 66. Jislová 18, 78. Davidová 6.

První body po návratu do SP po autonehodě na jaře 2013 získala Veronika Zvařičová. S jednou trestnou minutou obsadila 32. příčku a zaznamenala druhý nejlepší výsledek mezi elitou.

Lepší byla jen při mistrovství světa v roce 2009 v Pchjongčchangu, kdy ještě jako juniorka obsadila ve sprintu 22. pozici.

Wiererová potvrdila aktuální skvělou střeleckou formu, stejně jako minulý týden při sprintu a stíhačce v Oberhofu trefila všechny terče. Díky tomu potřetí ve Světovém poháru vyhrála individuální závod.

Poprvé na stupních vítězů skončila rovněž bezchybná Kanaďanka Rossanna Crawfordová, která byla třetí. I s jednou trestnou minutou se před ni díky běhu dostala Finka Kaisa Mäkäräinenová.

Malý křišťálový glóbus v hodnocení této disciplíny získala Běloruska Naděžda Skardinová, která po triumfu v Östersundu dnes obsadila sedmou příčku.