Lucie Fabíková (vpravo) při kvalifikačním utkání. | foto: ČTK

Češky napodruhé zvítězily, porazily Řekyně

•   18:06
EMMEN - České házenkářky si na kvalifikačním turnaji pro mistrovství světa v Emmenu připsaly první vítězství, když zdolaly Řecko hladce 42:14. Dalším soupeřem českých reprezentantek bude v pátek domácí celek Nizozemska.

Po úterní prohře s Litvou 32:35 dnes měly mít svěřenkyně trenéra Jiřího Tkadlece a Lenky Černé snazší úlohu, což se potvrzovalo od úvodních minut. Do poločasu si Češky vypracovaly desetigólový náskok a v druhé části svým soupeřkám dokonce povolily pouze čtyři vstřelené branky.

Český celek tak splnil cíl zvítězit co nejvyšším rozdílem, protože v závěrečném účtování může hrát důležitou roli i skóre. Nejlepší střelkyní byla s deseti brankami Romana Tomečková. Asistentka trenéra Černá vyzdvihla zejména hru reprezentantek v defenzivě. "Po celé utkání nám dobře pracovala obrana, která nám umožňovala skórovat z rychlých útoků," uvedla v tiskové zprávě.

Ocenila i to, že se tým po úvodním neúspěchu v Emmenu psychicky zvedl. "Jsem ráda, že se družstvo nepoložilo, šlo do utkání naplno a dokázalo předvést dobrý výkon. Příležitost dostaly všechny hráčky a téměř všechny vstřelily branku. Celkově holky předvedly výborný, zodpovědný výkon, výhra nás udržela ve hře o postup a my se o něj budeme snažit v dalších zápasech," dodala Černá.

Pokud chce český výběr postoupit do play off, musí základní skupinu vyhrát. Po úvodní porážce si tak už nemůže dovolit další zaváhání.

Výsledky:
Česko - Řecko 42:14 (20:10)
Sestava a branky Česka: Selicharová, Doláková - Zámorská 5/1, Knedlíková 5, Kysučanová 6/2, Poznarová 1, Růčková 1, Štěrbová 2, Keclíková 1, Spíchalová, Hrbková 5, Simerská 6, Vojtíšková, Tomečková 10. Nejlepší střelkyně Řecka: Kazaniová a Poimeniduová po 4. Rozhodčí: Dimkovová, Ljubenovová (obě Bul.). Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/1. Vyloučení: 4:5. Diváci: 100.