Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Českým boxerem roku je opět Chládek, ocenění obhájila také Schmoranzová

Sport

  9:51
PRAHA - Zdeněk Chládek a Martina Schmoranzová byli stejně jako před rokem vyhlášeni nejlepšími amatérskými boxery v ČR. Domácí jedničky ovládly anketu České boxerské asociace, na loňské vítězství navázal i trenér Michal Soukup.

Zdeněk Chládek (vpravo) ve finále posledním MČR proti Davidu Kotrčovi. foto: Tomáš Líška

„Jsem moc rád, že jsem stále považovaný za českou jedničku, ale chci dosáhnout ještě i něčeho více. Víme všichni, jak moc je to těžké, ale mám teď kolem sebe skvělou partu lidí, trenéra, který mě žene vpřed, výbornou partu. Vše mi pomáhá, aby mě box jako celek bavil, což je základ,“ uvedl Chládek na webu asociace.

Šestadvacetiletý boxer uspěl v anketě i přesto, že se mu loni nepodařilo výrazněji se prosadit na mezinárodním poli. Například se nekvalifikoval na olympijské hry v Riu de Janeiro a nenavázal na start v Londýně. „Úspěch na mezinárodním poli je nyní hlavní cíl, mistrovství Evropy se blíží,“ dodal Chládek.

Ten společně s další devítkou boxerů „soupeří“ na jiném specializovaném webu - Profiboxing.cz ve fanouškovské anketě o boxera roku. Tuto anketu ještě ani jednou neovládl.

To Schmoranzová na vrcholné akci uspěla, v listopadu získala v Sofii bronz na evropském šampionátu. „Moc mě toto ocenění těší, je to moc milé. Všem, co pro mě hlasovali, moc děkuji a budu se snažit pokračovat a ještě vylepšovat svoje výsledky, abych si toto ocenění zasloužila svými výkony i nadále. Třeba už na jarním Evropském poháru, který je pro mě hlavním letošním cílem,“ řekla Schmoranzová.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat