18. prosince 2011 15:51 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Čeští biatlonisté ve smíšené štafetě SP vybojovali stříbro

Michal Šlesingr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Šlesingr | foto: ČTK

HOCHFILZEN Čeští biatlonisté vybojovali druhé místo ve smíšené štafetě na Světovém poháru v Hochfilzenu. Pro historický úspěch v této disciplíně si díky nejlepší střelbě ze všech týmů doběhli Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr. Na vítězné Rusko ztratili 27 sekund, třetí skončilo kvarteto Francie.

Češi v součtu všech osmi střeleckých položek jen třikrát dobíjeli, což nedokázal žádný jiný z 25 soupeřů. Mezi nimi však chyběli mistři světa Norové a také tradičně silní Němci nejeli v nejsilnějším složení. S výjimkou vítězné čtveřice Ruska Viljuchinové, Zajcevové, Volkova a Šipulina však nechali všechny za sebou.

Štafetu rozjela Vítková, která předávala na osmém místě Soukalové. Ta udržela vysokou laťku a vylepšila průběžné postavení o dvě příčky. Moravec vytáhl Čechy mezi medailisty za Rusko a Francii a po velkém náskoku Šipulina sváděl finišmen Šlesingr souboj o stříbro se Simonem Fourcadem.

Na poslední stojku přijel český biatlonista dříve, ale po jednom dobíjení odjel až za Francouzem. V závěrečném stoupání však dvojnásobný medailista z MS v roce 2007 zabral a Fourcada suverénně setřásl.

Čeští biatlonisté tak ve smíšené štafetě vylepšili dosavadní maximum, čtvrtou příčku na mistrovství světa 2005 v Chanty Mansijsku, kde se tato disciplína objevila jako novinka. Po vánoční pauze bude Světový pohár pokračovat od 4. ledna v německém Oberhofu, o týden později se biatlonisté představí v Novém Městě na Moravě.

Výsledky závodu SP v biatlonu v Hochfilzenu

Smíšená štafeta (2x6 + 2x7,5 km):
1. Rusko (Viljuchinová, Zajcevová, Volkov, Šipulin) 1:13:33,4 (0 tr. kol+5 dobíjení),
2. ČR (Vítková, Soukalová, Moravec, Šlesingr) -27,0 (0+3),
3. Francie (Dorinová-Habertová, Boilleyová, Boeuf, S. Fourcade) -38,5 (0+9),
4. Švédsko -1:02,8 (0+7),
5. Německo -1:10,8 (1+9),
6. Kanada -1:14,5 (0+8).

ČTK

NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.