13. ledna 2007 12:46 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Čeští bobisté slaví nečekaný triumf

Ivo Danilevič a Roman Gomola získali na mistrovství Evropy zlato. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivo Danilevič a Roman Gomola získali na mistrovství Evropy zlato. |

Cortina dúAmpezzo (Itálie) Ivo Danilevič a Roman Gomola dnes nečekaně vyhráli mistrovství Evropy dvojbobů v Cortině d'Ampezzo a postarali se o historický úspěch českých reprezentantů v tomto sportu.

O senzačním evropském triumfu českých bobistů rozhodla jediná setina sekundy, o kterou byli Danilevič s Gomolou v součtu dvou jízd rychlejší než Švýcaři Ivo Rüegg a Cédric Grand. O další dvě setiny zpět skončil dvojnásobný olympijský vítěz André Lange s brzdařem Kevinem Kuskem z Německa, kteří přitom měli po první jízdě před Čechy náskok 21 setin.

V této sezoně SP se dosud šestatřicetiletému Danilevičovi příliš nedařilo: dvakrát dojel devatenáctý a v Calgary ani nepostoupil do druhého kola, v němž závodí nejlepší dvacítka. Dnešní osmdesátibodový zisk ho v průběžném pořadí vynesl na čtrnácté místo. Vede Holcomb před Langem, který dnes naopak poprvé v sezoně nezvítězil.

Lidovky.cz, ČTK