30. prosince 2011 10:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Čeští cyklisté letos vládli světovému terénu

Zdeněk Štybar | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Štybar | foto: ČTK

PRAHA Oba si plní sny. Jeden v disciplíně, která se jezdí v zimě a závod trvá hodinu. Druhý rovněž v terénu, často krokolomném, ale závodí se od jara do podzimu a čas se blíží ke dvěma hodinám. Zdeněk Štybar a Jaroslav Kulhavý.

Mistři světa v cyklokrosu a na horském kole.

Štybar si v německém St. Wendelu poslechl českou hymnu už podruhé. To když se Svenem Nijsem ujel všem, pak za sebou nechal i belgickou legendu a projel cílem s luxusním náskokem 19 vteřin. Zopakoval tak svůj loňský triumf z Tábora, kde získal titul pro Česko po devatenácti letech. Tolik tenkrát uplynulo od vítězství Radomíra Šimůnka v Gietenu v roce 1991.

Zdeněk Štybar slaví titul mistra světa.

Zdeněk Štybar slaví titul mistra světa.

"Vyhrát mistrovství světa je vždycky těžké," culil se po svém druhém titulu. A Jaroslav Kulhavý? Ten letos prožíval výjimečnou sezonu. Stal se mistrem Evropy, ovládl seriál Světového poháru a ve švýcarském Champéry získal i nejprestižnější titul. "Splnil se mi sen, mám duhový trikot, byl to nejtěžší závod mojí kariéry. Teď ještě olympiáda..." zmínil svůj velký cíl.

Jaké bude mít pohádka o dvou šampionech pokračování? Štybar se soustředí na další šampionát v cyklokrosu, biker Kulhavý vyhlásil útok na olympijské zlato. Je ale možné, že se už příští rok sejdou na silnici.

Jaroslav Kulhavý

Jaroslav Kulhavý

Nejlepší světový cyklokrosař se na ní neztratil už letos, když ve svém novém týmu Quick Step skončil třetí v závodě Čtyři dny v Dunkerque, a Kulhavý, pokud naplní svůj cíl v Londýně, už na horském kole bude mít všechno. V jaké stáji by jezdil? Není to těžká hádanka. Nyní jezdí za tým firmy Specialized, která dodává silniční speciály Astaně, ale také Quick Stepu. Za ten už jezdí Štybar a majitelem je český podnikatel Zdeněk Bakala...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?