3. prosince 2018 16:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Čeští florbalisté postoupili bez boje do čtvrtfinále. Pomohla jim nečekaná výhra Němců

Přemožitel českých florbalistů z Lotyšska nečekaně padl s Němci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přemožitel českých florbalistů z Lotyšska nečekaně padl s Němci. | foto: ČTK

PRAHA Florbalisté Německa porazili ve svém závěrečném utkání v základní skupině A na mistrovství světa v Praze Lotyšsko 5:4 a pomohli českému týmu k přímému postupu do čtvrtfinále.

Pokud by Lotyši alespoň remizovali, museli by svěřenci trenéra Petriho Kettunena v úterý porazit Švýcarsko. 

Klid do závěrečného duelu ve skupině dodal českým hráčům vítěznou trefou v 58. minutě Benjamin Borth.

I kdyby český tým v úterý Švýcarsku podlehl, skončí ve skupině A druhý, protože by měl nejlepší bilanci z minitabulky vzájemných zápasů s Lotyši a Němci. 

Lotyšští hráči se radují z třetího gólu.

Lotyšští hráči se radují z gólu.

V neděli sice prohrál s Lotyšskem 3:4, ale předtím v sobotu porazil Německo 10:5. Lotyše a Němce tak čeká ve středu boj o čtvrtfinále v kvalifikaci. 

Lotyši, kteří hráli stejně jako Němci potřetí ve třech dnech, přitom měli dnešní zápas v O2 areně před 4215 diváky skvěle rozehraný. 

Na vedoucí branku Tomse Bitmanise sice odpověděl v přesilové hře Janos Bröker, ale v závěru prvního dějství vrátil Lotyšsku vedení Atis Blinds a ve 29. minutě zvýšil Edžus Cerinš.

Němci, kteří v případě bodové zisku Čechů se Švýcary mají šanci na posun na třetí místo ve skupině, otočili mezi 43. a 49. minutou stav na 4:3 díky trefám Erik Schuschwaryho, Borthe a Janose Brökera. 

V 57. minutě sice vyrovnal Cerinš, ale Lotyši remízu nebránili a z brejku inkasovali na 4:5. Borth se stejně jako spoluhráč Janose Brökera a Lotyš Cerinš trefil podruhé v utkání.

Libor Garčar (uprostřed s čelenkou) nevěří, co se s jeho týmem stalo.
Lotyšští hráči se radují z třetího gólu.

„Zápas jsme sledovali. Pocitově se nám trochu ulevilo, ale pro nás se nic nemění. Plán máme stejný: chceme Švýcary porazit a vybojovat první místo ve skupině,“ řekl kapitán českého týmu Matěj Jendrišák.

„Pořád si ale uvědomujeme, že výkony proti Německu a Lotyšsku nebyly, jaké chceme. Máme na hřišti co odčinit,“ dodal český kapitán.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz