Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čeští kajakáři zahájili ME bronzem a stříbrem

Sport

  19:12
L'Argentiere la Bessée (Francie) - České kajakářky zahájily mistrovství Evropy ve vodním slalomu ziskem stříbrných medailí v závodě hlídek. Tým ve složení Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková a Marie Řihošková, který vloni skončil čtvrtý, nestačil ve Francii pouze na Slovenky. Kanoisté Stanislav Ježek, Jan Mašek a Tomáš Indruch obhájili v hlídkách loňský bronz.

Kajakářka Štěpánka Hilgertová. foto: Hynek Glos, Lidové noviny

Kanoisté Stanislav Ježek, Jan Mašek a Tomáš Indruch obhájili v hlídkách loňský bronz. Z vítězství se radovali Němci, druhé místo obsadilo družstvo Slovenska.

Do nedělních finálových bojů se kvalifikovaly v obou kategoriích všechny české lodě. Kanoisté se vešli do elitní dvacítky, nejlepší z nich Ježek skončil třetí za olympijskými vítězi Michalem Martikánem ze Slovenska a Tonym Estanguetem z Francie. Kajakářky skončily do 11. místa, Hilgertová prohrála jen s další slovenskou olympijskou vítězkou Elenou Kaliskou.
V sobotu jsou na programu kvalifikační jízdy a hlídky kajakářů a deblkanoí, v neděli se pojedou všechna semifinále a finále.
Autoři: ,

Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS
Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS

V poslední době se stále více hovoří o významu vlákniny GOS/FOS. Co to vlastně je a proč by neměla chybět ve stravě vašeho potomka? Může například...