22. března 2014 13:39 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Čeští skokani obsadili v posledním závodu družstev sedmou příčku

Český skokan Antonín Hájek v Harrachově | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český skokan Antonín Hájek v Harrachově | foto: ČTK

PLANICA (Slovinsko) Čeští skokani na lyžích Antonín Hájek, Jakub Janda, Jan Matura a Roman Koudelka obsadili v Planici v posledním závodu družstev v sezoně Světového poháru sedmé místo. Zvítězili Rakušané.

Češi ve větrném a propršeném závodu zopakovali umístění z olympijských her v Soči a také z úvodního závodu SP v Klingenthalu. V Zakopaném a v Lahti byli šestí.

České kvarteto přitom bylo před poslední skupinou skokanů páté a útočilo na nejlepší výsledek v sezoně. Koudelkovi se nicméně jeho druhý pokus vůbec nepovedl, skočil jen 104,5 metru a družstvo kleslo o dvě pozice.

Rakušané zvítězili suverénně o 38 bodů před Polskem, které mělo před třetím Norskem naopak minimální náskok tří desetin bodu.

Sezonu SP uzavře nedělní závod jednotlivců.

Závod SP mužů ve skocích na lyžích v Planici (Slovinsko) - družstva

1. Rakousko (Kraft, Kofler, Diethart, Schlierenzauer) 1045,6 b., 2. Polsko (Kot, Žyla, Muranka, Stoch) 1007,6, 3. Norsko (Stjernen, Hilde, Fannemel, Bardal) 1007,3, 4. Německo 1001,5, 5. Slovinsko 976,8, 6. Japonsko 943,1, 7. ČR (Hájek, Janda, Matura, Koudelka) 938,2.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!