13. září 2015 13:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Jako favorité, ale s obavami. Čeští tenisté odletěli na baráž do Indie

Zleva Adam Pavlásek, Jiří Veselý, nehrající kapitán Jaroslav Navrátil, Lukáš... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva Adam Pavlásek, Jiří Veselý, nehrající kapitán Jaroslav Navrátil, Lukáš... | foto: ČTK

PRAHA Největší hvězdu Tomáše Berdycha postrádají, cíl však mají čeští tenisté jasný: Nesestoupit! S ním odletěli v neděli dopoledne z pražského letiště do indického Dillí, kde o následujícím víkendu odehrají daviscupovou baráž o udržení ve Světové skupině. „Máme před sebou důležitý závazek. Ale věřím, že to určitě zvládneme,“ vyhlásil kapitán Jaroslav Navrátil.

Šestý hráč světa Berdych účast po vyřazení z US Open odřekl, i tak budou Češi proti Indům favorité. Sestava Jiří Veselý, Lukáš Rosol, Radek Štěpánek a Adam Pavlásek je žebříčkově silnější než indické kvarteto Leander Paes, Rohan Bopanna, Somdev Devvarman a Yuki Bhambri.

Síla soupeřů se skrývá především ve dvojici výtečných deblistů Paes a Bopanna, oba singlisté jsou ale až ve druhé stovce žebříčku ATP.

„A je rozdíl, když naši kluci hrají celý rok ATP turnaje, grandslamy, zatímco oni hrají na challengerech. Myslím, že kvalita je na naší straně,“ věří Navrátil.

Může ho těšit, že čeští reprezentanti se pomalu zbavují drobných zdravotních problémů, které je trápily v uplynulých dnech.

Štěpánek skrečoval zápas 1. kola dvouhry na US Open kvůli problémům s krční páteří, Veselý zase nedohrál 3. kolo kvůli přeleženému krku.

„Fyzioterapeut, co mě dával dohromady, se lekl, jak ve mně zahrkalo. Ale byla to jen krátká nepříjemnost, teď už zdraví drží,“ řekl Štěpánek.

Jedničkou bude Veselý

Veselý se rovněž obtíží zbavil, ale v tréninku ho poté zbrzdilo nachlazení. „Už se z toho dostávám. Věřím, že v pátek budu stoprocentní.“

Měl by být, neboť v Davis Cupu ho čeká poprvé role jedničky. A Navrátil předem vyhlásil, že je zatím jediným tenistou, s nímž určitě počítá do dvouher. Čtyřhry by se naopak účastnit neměl, tu odehraje nejspíš Štěpánek s Rosolem či Pavláskem.

„S Radkem počítám jako možností i do dvouhry, ale musíme vědět, jak to s Lukášem bude vypadat, abychom síly rozprostřeli na celý tým. Jirka si bude potřebovat jeden den odpočinout,“ prohlásil Navrátil.

Češi se zatím utkali s Indií třikrát, pokaždé vyhráli. Letošní baráž se odehraje 18. až 20. září v tenisovém komplexu Rádže Kumára Khánny v Dillí.

A mimochodem, tenisté budou v hlavním indickém městě „předskokany“ zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů, která se do Dillí chystá počátkem příštího roku jako první český orchestr po 56 letech.

Uslyší v Indii oba české soubory potlesk?

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.