Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Čeští tenisté postoupili z kvalifikace Davis Cupu. Slováky porazili 3:1, rozhodující bitvu proměnil Veselý

Jiří Veselý z České republiky. foto: ČTK

Bratislava - Čeští tenisté zdolali v kvalifikaci Davisova poháru Slovensko 3:1 na zápasy a poprvé si zahrají finálový turnaj. Vítězný bod získal Jiří Veselý, který dnes na antuce v Bratislavě odvrátil v souboji jedniček mečbol a porazil domácího Andreje Martina 4:6, 7:5 a 7:5 za dvě a tři čtvrtě hodiny.
  22:40

Veselý poprvé v Davis Cupu vyhrál obě dvouhry, v pátek porazil ve dvou setech Jozefa Kovalíka. Bod získal i Lukáš Rosol po výhře nad Martinem. Češi prohráli jen čtyřhru, v které podlehli mladíci Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář zkušeným slovenským deblistům Filipu Poláškovi a Igoru Zelenayovi.

Jiří Veselý z České republiky.
Fanoušci České republiky na utkání Davis Cupu

Finálový turnaj za účasti osmnácti celků se bude hrát v Madridu 23. až 29. listopadu. Loňské semifinalisty Španělsko, Kanadu, Británii, Rusko a držitele divokých karet Francii a Srbsko doplní dvanáct týmů z kvalifikace, přičemž jistotu už vedle Čechů mají Německo, Švédsko, Rakousko, Austrálie, Itálie, Kazachstán, Chorvatsko, Maďarsko a Ekvádor.