Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čeští volejbalisté čtvrtfinále uhráli

Sport

  9:37
Nagano - Čeští volejbalisté na světovém šampionátu v Japonsku nekončí. Navzdory dnešní porážce od Bulharů skončí v Naganu nejhůře na čtvrtém místě šestičlenné tabulky, což jim k postupu stačí.

Čeští volejbalisté Bulhary nezvládli foto: ČTK

Český tým ze začátku dobře útočil po ubráněných míčích a spolehlivě přidával na své konto potřebné body. Výborným útokem i obranou a také s pomocí tří přímých bodů ze servisu Češi
vyhráli 25:20.

Bulhaři však přestali chybovat a postupem času přebírali nad zápasem kontrolu díky útoku, v němž Haníkovy smečaře předčili. Češi měli největší problémy zakončovat výměny po vlastním příjmu a celkem pomohli soupeři k patnácti blokům. V půlce druhé sady přišly dvě šňůry. Nejdříve čtyřbodová česká, jenže vzápětí bulharská při podání Nikolova a ta byla zlomová. Od
stavu 15:18 už Češi jen marně dotahovali. Univerzál Nikolov se stal hlavní postavou duelu, obrana jej vůbec nedokázala uhlídat. S ním a smečařem Kazijským držel na české straně krok v útoku jen Marek Novotný. Nepomohl ani Hudeček, který přišel do koncovky třetí sady za Pláteníka. Po dvou autech však nedostal míč na zem ani napotřetí.

Smečař francouzského Rennes nicméně na hřišti zůstal, protože Pláteníka rozhodila situace zkraje třetího setu a rozptýlila soustředění i ostatních. Hlavním rozdílem však dnes byla ofenzivní činnost, kterou nepozvedli ani střídající nahrávač Zapletal s univerzálem Konečným.
Bulhaři vyhrají skupinu před Italy, čeští reprezentanti si drží třetí místo, o které je může připravit Venezuela případnou nečekanou výhrou nad Itálií, ale Američané jen stěží. Na Haníkovo mužstvo totiž ztrácejí čtyřicet bodů, což není reálné dostihnout. Češi se tak mohou těšit na další čtyři zápasy v Hirošimě, do čtvrtfinálové skupiny si však přinesou minimálně dvě prohry.

 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!