Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chcete cítit krev a pot Klička s Joshuou? Připravte si více jak 4 miliony korun

Sport

  6:30
PRAHA - Už první kolo oficiálního prodeje má za sebou šlágr těžké váhy o tituly mistra světa WBA (Super), WBO a IBO mezi Anthonym Joshuou (18-0, 18 KO) a Vladimirem Kličkem (64-4, 53 KO), který se uskuteční 29. dubna na fotbalovém chrámu v londýnském Wembley. Ne všichni ale zakoupili vstupenky pro vlastní potřeby.

Kličko a Joshua před dvěma lety v kempu Ukrajince. foto: Reprofoto

Těsně před Štědrým dnem se rozjelo první kolo prodeje vstupenek na dlouho očekávaný duel dvou elitních těžkých vah.

První 50 tisíc lístků bylo pryč během hodiny, další 30 tisíc bude zájemcům k dispozici od pondělí 16. ledna. Pokud dostane promotér večera Eddie Hearn svolení londýnského starosty Sadiqa Khana, půjde do prodeje ještě dalších 10 tisíc, a zisk z prodeje vstupného se tak vyšplhá až 8 milionům liber (250 milionů korun).

Jde ale jen o oficiální počty.

Na stránce StubHub, která lístky oficiálně distribuuje, je možnost také zakoupený lístek okamžitě prodat a případně na tom pochopitelně vydělat. A někteří tak již učinili.

Ty nejhorší místa za 45 liber (cca 1400 kč) se nyní prodávají už za 170 až 190 liber (až necelých 6 tisíc korun).

Jenže najdou se i tací, kteří prodávají ta nejlukrativnější místa přímo pod ringem, kde na vás bez přehánění může dopadnout pot či krev některého z boxerů. A jak ukázal zápas Joa Smitha s Bernardem Hopkinsem, tak vlastně i sám bojovník, pokud jej soupeř pošle na cestu z ringu.

A zde se již bavíme úplně o jiných částkách.

Vstupenky v původní hodnotě 14 999 liber (cca 470 tisíc) šlo ještě před Silvestrem 2016 zakoupit za neskutečných 340 tisíc liber (10 milionů korun), aktuálně pak je cena těchto vstupenek už na „přijatelnějších“ 140 tisících liber (4,4 milionů korun)!

Mimochodem, pokud by se skutečně našel boháč, který by tuto částku zaplatil, šlo by nejspíše o světový rekord. Minimálně pro poslední dekádu.

Při předloňském „Zápase století“ mezi Floydem Mayweatherem Jr. a Mannym Pacquiaem se objevily dva dny před úvodním gongem na černém trhu lístky do první řady za 100 tisíc dolarů (cca 2,6 milionu korun). Jejich kupní cena přitom byla 9 tisíc dolarů (235 tisíc korun). Jenže v její ceně bylo i ubytování na dvě noci v lasvegaském hotelu MGM Grand, kde se duel 2. května 2015 uskutečnil.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat