Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chci nějakou akci, jdu hrát s exhibicionistkou, přeje si Plíšková

Sport

  18:45
ŠTRASBURK (od našeho zpravodaje) - Jako by ji natahovali na skřipec, si připadá tenistka Karolina Plíšková ve Štrasburku. Miluje zápasy, tréninky bere skoro jako nutné zlo. A teď, na sklonku dlouhé sezony, se už šestý den připravovala na finále Fed Cupu. „Nemůžu se dočkat, až se začne něco dít!“ řekla po pátečním losu.

Karolína Plíšková už se těší, že si po dvou týdnech zase zahraje tenis. foto: ČTK

Aspoň trochu ji odpoledne v moderní budově Maison de la Region potěšil paralympijský vítěz Nicolas Peifer, jenž vytáhl z tenisáku jméno Kristiny Mladenovicové a rozhodl, že právě Plíšková v sobotu zahájí program.

„Každý tenista má rád první rundy. Ale ani druhá není špatná. Horší je, když jste na turnaji třeba až v páté,“ prohlásila světová šestka. „Aspoň vím, kdy přesně půjdu na plac. Nemusím se dvakrát rozcvičovat, když jde první zápas do třetího setu.“

Dostáváte se v hale Rhenus Sport postupně do pohody?
Páteční trénink byl asi nejlepší, co jsem ve Štrasburku podstoupila. Povrch mi sedí, zatímco třeba ve čtvrtfinále v Rumunsku byl hodně nepříjemný. Samozřejmě není vyloučené, že prohrajeme, ale míče letí, mohlo by nám to vyhovovat.

Jak se vám povedlo setřást únavu z celé sezony?
Určitě nějakou cítím - fyzickou i psychickou. Na tom jsme tady všechny stejně. Je potřeba se vyhecovat na poslední dva dny. Nejhorší máme za sebou, myslím týden tréninku. Už se mi vážně moc nechtělo. V zápasech nechám všechno, o to nemám strach.

Hodně se těšíte, až se začne hrát?
Jsme tu od neděle a já se nemůžu dočkat, až se bude něco dít. Zvlášť na konci sezony mi ten týden přijde strašně dlouhý. Říkám si: Ať už začne nějaká akce! Jsem zápasový typ.

Čím umí být Mladenovicová nepříjemná?
Spousta hráček má lepší podání než ona. Když trefí první servis, je nebezpečná, ale druhý má slabší. Má docela šikovnou ruku, i když na to úplně nevypadá. Umí kraťas, umí na síti. Ale když budu hrát rychle, nezbude jí čas na vymýšlení. Měla by na ni stačit i moje solidní hra.

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

Zato ona bude muset riskovat, že?
Asi jo. Dokázala porazit dobré holky. Jde jí to proti favoritkám. Je trošku exhibicionistka, takže jí pomůžou diváci. Bude namotivovaná, ale určitě mi nějakou šanci nabídne. Není hráčkou, která by mi dala dvakrát 6:2, proti které bych si neškrtla.

Vyhovují vám soupeřky, které častěji kazí a darují vám pár bodů?
Asi jo. Někdy je těžké, když všechno musím zabíjet já, jako proti Kerberové nebo Radwaňské. Tady nějaká chyba přijde.

Servis je vaše klíčová zbraň. Jak se vám v aréně podává?
Je menší, ale mně to nevadí. Trénuju na Spartě, kde je to ještě desetkrát menší. Hala je příjemná, lidi budou blízko, což je osobnější. Čekám hukot, ale myslím, že to bude v pohodě.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat