Úterý 20. října 2020svátek má Vendelín 13 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Chci nějakou akci, jdu hrát s exhibicionistkou, přeje si Plíšková

Karolína Plíšková už se těší, že si po dvou týdnech zase zahraje tenis.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karolína Plíšková už se těší, že si po dvou týdnech zase zahraje tenis. | foto: ČTK

ŠTRASBURK (od našeho zpravodaje) Jako by ji natahovali na skřipec, si připadá tenistka Karolina Plíšková ve Štrasburku. Miluje zápasy, tréninky bere skoro jako nutné zlo. A teď, na sklonku dlouhé sezony, se už šestý den připravovala na finále Fed Cupu. „Nemůžu se dočkat, až se začne něco dít!“ řekla po pátečním losu.

Aspoň trochu ji odpoledne v moderní budově Maison de la Region potěšil paralympijský vítěz Nicolas Peifer, jenž vytáhl z tenisáku jméno Kristiny Mladenovicové a rozhodl, že právě Plíšková v sobotu zahájí program.

„Každý tenista má rád první rundy. Ale ani druhá není špatná. Horší je, když jste na turnaji třeba až v páté,“ prohlásila světová šestka. „Aspoň vím, kdy přesně půjdu na plac. Nemusím se dvakrát rozcvičovat, když jde první zápas do třetího setu.“

Dostáváte se v hale Rhenus Sport postupně do pohody?
Páteční trénink byl asi nejlepší, co jsem ve Štrasburku podstoupila. Povrch mi sedí, zatímco třeba ve čtvrtfinále v Rumunsku byl hodně nepříjemný. Samozřejmě není vyloučené, že prohrajeme, ale míče letí, mohlo by nám to vyhovovat.

Jak se vám povedlo setřást únavu z celé sezony?
Určitě nějakou cítím - fyzickou i psychickou. Na tom jsme tady všechny stejně. Je potřeba se vyhecovat na poslední dva dny. Nejhorší máme za sebou, myslím týden tréninku. Už se mi vážně moc nechtělo. V zápasech nechám všechno, o to nemám strach.

Hodně se těšíte, až se začne hrát?
Jsme tu od neděle a já se nemůžu dočkat, až se bude něco dít. Zvlášť na konci sezony mi ten týden přijde strašně dlouhý. Říkám si: Ať už začne nějaká akce! Jsem zápasový typ.

Čím umí být Mladenovicová nepříjemná?
Spousta hráček má lepší podání než ona. Když trefí první servis, je nebezpečná, ale druhý má slabší. Má docela šikovnou ruku, i když na to úplně nevypadá. Umí kraťas, umí na síti. Ale když budu hrát rychle, nezbude jí čas na vymýšlení. Měla by na ni stačit i moje solidní hra.

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

Zato ona bude muset riskovat, že?
Asi jo. Dokázala porazit dobré holky. Jde jí to proti favoritkám. Je trošku exhibicionistka, takže jí pomůžou diváci. Bude namotivovaná, ale určitě mi nějakou šanci nabídne. Není hráčkou, která by mi dala dvakrát 6:2, proti které bych si neškrtla.

Vyhovují vám soupeřky, které častěji kazí a darují vám pár bodů?
Asi jo. Někdy je těžké, když všechno musím zabíjet já, jako proti Kerberové nebo Radwaňské. Tady nějaká chyba přijde.

Servis je vaše klíčová zbraň. Jak se vám v aréně podává?
Je menší, ale mně to nevadí. Trénuju na Spartě, kde je to ještě desetkrát menší. Hala je příjemná, lidi budou blízko, což je osobnější. Čekám hukot, ale myslím, že to bude v pohodě.

Plíseň, černý banán, nahnilé ovoce. Zkažené potraviny nezpůsobí jen bolení břicha

Karolína Plíšková už se těší, že si po dvou týdnech zase zahraje tenis.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklenice s marmeládou plná plísně, nahnilé jablko či zčernalý banán. To vše obvykle představuje jasné varování před...

Voříšci Evropy. Češi mají slovanskou krev jen z jedné třetiny, říká vědec

Karolína Plíšková už se těší, že si po dvou týdnech zase zahraje tenis.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Věda vyvrací dávné mýty o původu obyvatel Česka. A rasové a národovecké mýty obecně. V magazínu Víkend to vysvětluje...

Prodávám různě otevřené kalhotky. Zachraňují manželství, říká návrhářka

Karolína Plíšková už se těší, že si po dvou týdnech zase zahraje tenis.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ateliér módní návrhářky Terezy Vu jemně voní drahými svíčkami a na ramínkách ovázaných stuhou visí ručně vyrobené a...