Basketbalista Chicaga Bulls Nate Robinson (vpravo) a Iman Shumpert z New York Knicks | foto: ČTK

Chicago ukončilo v NBA vítěznou šňůru basketbalistů New Yorku

•   8:40
CHICAGO (USA) - Basketbalisté Chicaga porazili v NBA New York 118:111 po prodloužení a přerušili soupeřovu sérii třinácti výher. Domácí tým dovedl k vítězství Nate Robinson, který nastřílel 35 bodů, z toho osm v nastavení. Před dvěma týdny se hráčům Chicaga povedlo ukončit šňůru 27 vítězství Miami, nyní zarazili další sérii. "O to nám nejde, snažíme se jen vylepšit svou hru před play off," uvedl Robinson.

Přitom Knicks už v sedmé minutě vedli 23:6 a ještě ve třetí čtvrtině měli patnáctibodový náskok. V úvodu poslední části už bylo vyrovnáno a v průběhu závěrečné dvanáctiminutovky vedli domácí až o devět bodů. New York ale zabojoval a Carmelo Anthony trestnými hody vybojoval prodloužení. Anthony zaznamenal celkem 36 bodů a 19 doskoků. Pošesté v řadě překonal hranici 35 bodů, ale trefil pouze 13 z 34 střel z pole.

Druhým nejlepším střelcem Knicks byl náhradník J.R. Smith s 28 body, k nimž přidal 14 doskoků, ale v bilanci plus/minus na skončil na 32 záporných bodech. Ve druhém čtvrtečním zápase si Oklahoma poradila s Golden State 116:97. O svém vítězství hosté rozhodli v třetí čtvrtině, do níž vstoupili šňůrou 22:5. Díky 58. výhře v sezoně mají Thunder v čele Západní konference náskok půl zápasu před San Antoniem. Oklahoma se mohla spolehnout na tradiční tahouny. Kevin Durant si připsal 31 bodů, 10 doskoků a jen dvě asistence mu chyběly k triple-double.

Kevin Martin přidal 23 bodů a Russell Westbrook měl 18 bodů a devět asistencí. V dresu Golden State nastřílel 22 bodů Stephen Curry, který se jako čtvrtý hráč v historii NBA dostal přes hranici 250 úspěšných trojek za sezonu. Warriors se zranil už v první čtvrtině pivot Andrew Bogut. Australan si pochroumal operovaný levý kotník, kvůli němuž zmeškal v této sezoně 48 zápasů.

4. Portland 78 33 45 42,3
5. Minnesota 78 29 49 37,2

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" prvenství v divizi, "z" prvenství v konferenci.