14. května 2008 10:47 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Chovanec: Cíl splněn

Pohár útěchy.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohár útěchy. | foto: ČTK

PRAHA Po rezignaci Michala Bílka převzal mužstvo Sparty, aby jej úspěšně dovedl posledními dvěma zápasy sezony. První utkání Josef Chovanec (48) zvládl. Jeho mužstvo proti Liberci obhájilo vítězství v Poháru ČMFS.

V sobotu Spartu čeká závěrečné ligové kolo, znovu proti stejnému soupeři.

Spravilo vám vítězství v poháru náladu po posledních dvou ligových porážkách?
Od začátku soutěže jsme dali najevo, že chceme v tomto poháru dojít do finále a v něm zvítězit. Nastupovali jsme vždycky s nejsilnější sestavou. Jsme rádi, že jsme splnili jeden cíl a pohár obhájili.

Co mužstvu proti Liberci chybělo, aby se prosadilo v normální hrací době?
Ležela na nás tíha velké zodpovědnosti. Viděl jsem to na hráčích už při rozcvičení. Utkání bylo z naší strany svázáno velkou nervozitou, ale postupně to z hráčů spadlo, a v druhém poločase si dokázali vytvořit převahu.

Čím to, že jste soupeře mnohem více přehrávali v druhé půli?
Hráči začali dobře využívat prostor a lépe pracovali s míčem.

Co říkáte na návštěvu 2865 diváků na finále poháru?
Čekali jsme, že přijde více našich fanoušků, ale nejspíše ještě cítili frustraci z posledních zápasů Sparty. Diváků zde bylo málo, ale přesto se v průběhu utkání chytili a povzbuzovali. Je však pravda, že pohár zřejmě nemá u veřejnosti moc velkou popularitu. Do budoucna by bylo dobré zvýšit jeho prestiž.

Podařilo se vám dodat týmu sebedůvěru, jak jste při svém příchodu avizoval?
Utkání jsme zvládli a jsem rád, že jsme zápas pojali jako tým. Ato jak v normální hrací době, tak i při penaltách. I do posledního ligového kola proti Liberci teď musíme jít s cílem uspět.