Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Chtěli jsme se do Tampy vrátit, říká Prospal

Václav Prospal | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Prospal | foto: ČTK

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU V příštích dnech by měl Václav Prospal (33) stvrdit svým podpisem novou čtyřletou smlouvu s Tampou Bay Lightning, která mu zajistí příjem 14 milionů dolarů. Český útočník se tak po únorové výměně z Tampy do Philadelphie Flyers znovu vrátil do svého oblíbeného klubu.

"Je to takový domov mimo domov,“ říká o Tampě. Prospal se nyní doma v Hluboké nad Vltavou připravuje na nový ročník, ale začátek týdne si zpestřil návštěvou tenisového turnaje ve Wimbledonu. "Byl to parádní zážitek,“ popisuje.


Bylo pro vás tak důležité vrátit se zrovna do Tampy?
Byla to jedna z možností, protože jako volný hráč si myslím, že bych dostal víc nabídek. Ale pro nás jako pro rodinu rozhodovalo to, že do Tampy bychom se chtěli vrátit. Dětem se tam líbí, manželka to tam miluje a já tam mám skvělé spoluhráče. Nechci to zakřiknout, ale taky se mi tam zatím vždycky dařilo. V rozhodování nehrály hlavní roli finance.

Z Tampy jste odcházel v polovině sezony. Jak hodnotíte své angažmá v Philadelphii?
V ten moment, kdy jsem se o výměně dozvěděl, to nebylo příjemné. Nejhorší na tom je, že když člověk už má rodinu, tak ji musí opustit. Vašík začal chodit do školy, má za sebou úspěšně první ročník školy, takže rodina se mnou nemohla. I když za mnou přijeli dvakrát na tři dny, tak to za tři měsíce není dost. Když pak nám skončila sezona, tak jsem byl hrozně šťastný, hned jsem se zabalil a jel jsem na Floridu, abych s nimi mohl být. O to víc jsme se těšili na léto, že si uděláme pěkné prázdniny doma na Hluboké a budeme spolu trávit čas.

Dá se tedy říct, že Tampa je váš americký domov?
Je to takový domov mimo domov. Člověk si na Floridě lehce zvykne a my jsme si hodně rychle zvykli na teplo a sluníčko. V zimě je hrozně příjemně. Spoustu času trávíme u bazénu nebo na pláži. Je tam strašně jednoduchý život pro rodiny, jen v létě je obrovský horko, ale to jsme v Česku.

Smlouvu máte na čtyři roky, jste rád, že máte do budoucna jistotu?
Už mám nějaký léta a po takovéhle sezoně jsem chtěl delší kontrakt, abych měl trochu víc jistoty. Taky jsem usiloval o to, mít ve smlouvě klauzuli, že bez mého vědomí mě nemůžou nikam vyměnit, a to se podařilo.

V Tampě tým povede nový kouč Barry Melrose. Víte o něm něco?
Jen z televize. V roce 93, kdy trénoval v Los Angeles, jsem působil na farmě, teprve jsem v NHL začínal. Pak byl dlouhou dobu v televizi. Dobré je, že tam bude většina stejných spoluhráčů, hlavně teda ti moji spoluhráči z první formace jako Vinny Lecavalier, Martin St. Louis a Filip Kuba.

Asi byste s Lecavalierem a se St. Louisem chtěli hrát znovu spolu, že?
Samozřejmě, my spolu máme takový specifický vztah. S Vinnym a Martinem se nám spolu dařilo, dokázali jsme si vyhovět, i mimo led jsme si sedli. Teď když jsem se vrátil do Tampy, tak jsem byl s Vinnym na večeři, i on vyjádřil touhu hrát znovu se mnou. S Martinem jsem se viděl na golfu a chtěl jsem mu podat ruku a on říkal, že ne, a normálně jsme se objali jako chlapi. To člověka potěší, protože oni chyběli mně jako spoluhráči a z toho, co jsem se dočetl, jsem jim i já chyběl. Je vždycky super, když máte možnost se vrátit tam, kde spolupráce takhle fungovala.

Budete tak mít i možnost zahrát si dva zahajovací zápasy NHL v Praze. Jak se těšíte?
Ještě na to tak moc nemyslím, protože teprve začalo léto. Myslím hlavně na to dobře se připravit, ale věřím, že to pro kluky z mančaftu bude skvělý zážitek, podívat se do Prahy. Bude to určitě i skvělý zážitek pro české fanoušky. Já se ale budu do Prahy moc těšit.

Dva dny jste teď strávil v Londýně na Wimbledonu. Jak jste se na tenisové zápasy dostal?
V Tampě chodí na hokej hodně českých tenistů, takže jsme měli možnost se s nimi seznámit a jejich tenisový agent nám teď na Wimbledon zařídil vstup. S manželkou jsme si udělali dvoudenní výlet na tenis a byl to pro nás obrovský zážitek, ještě jeden den by byl dobrej. (smích)


Ve Wimbledonu jste byl poprvé?
Ano a bylo to super. Měli jsme možnost vidět hrát Vaidišovou, Berdycha a Benešovou, od ní jsme dostali lístky na centrální dvorec. Bylo zajímavé vidět, jak to chodí v jiném sportovním odvětví.

Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

Vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz