Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chtělo se mi brečet, přiznala Hingisová. Návrat legendě nevychází

US Open

  12:30
PRAHA/NEW HAVEN - Legendární Martina Hingisová si představovala daleko úspěšnější návrat k tenisu. První zápas po boku Slovenky Daniely Hantuchové zvládla, ale od té doby jsou její výsledky na okruhu WTA spíš rozpačité. "Chtělo se mi brečet," přiznala bývalá světová jednička po vyřazení v 1. kole deblového turnaje v New Havenu.

Martina Hingisová. foto: ČTK

Hingisová s Hantuchovou na všech turnajích vyhrály alespoň jeden zápas - dokud nepřijely do New Havenu. Tam je hned na úvod rázně vyprovodily Vania Kingová a Cara Blacková 6:3, 6:1. "Chtělo se mi brečet. Dokážeme hrát o hodně lépe," citoval Hingisovou po zápase Connecticut Post. Bilance bývalé světové jedničky po návratu je tři výhry, čtyři prohry, tedy žádná sláva. "Začali jsme dobře. Ale pak se to najednou otočilo. A místo abychom měli bilanci 5-2, tak je to 3-4," smutnila Švýcarka narozená v Košicích.

Švýcarská tenistka Martina Hingisová a Slovenka Daniela Hantuchová se radují z vítězství ve čtyřhře.

V Carlsbadu, Torontu i Cincinnati postoupila se svou parťačkou do 2. kola, v New Havenu selhala hned na úvod. "V minulých třech turnajích jsme ukázaly, že umíme hrát lépe," podotkla 32letá Hingisová. Navzdory drtivé prohře jí fanoušci aplaudovali. Po zápase rozdávala autogramy, ale vnitřně cítila zklamání. A naznačila, že své rozhodnutí pro comeback možná přehodnotí. "Vytvořila jsem si doma komfortní zónu. Mám se tam tak dobře a teď si říkám: Proč bys chtěla trpět a zažívat bolest, když ses jinak měla skvěle?"

Hingisová obnovila kariéru už potřetí. Poprvé skončila před jedenácti lety kvůli zranění, o čtyři roky později se vrátila, ale na konci roku 2007 ji zastavil pozitivní test na kokain. A po aktuálních prohlášeních se zdá, že třetí "kariéra" nemusí mít dlouhého trvání. Ale kdo ví - takový úspěch na US Open by byl jistě skvělou náplastí na bolavé prohry...

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat