Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co s Šarapovovou? Rozhodnutí by mělo padnout před Wimbledonem

Australian Open

  13:47
LAUSANNE - Předseda Mezinárodní tenisové federace (ITF) David Haggerty oznámil, že nezávislé oddělení pro bezúhonnost tenisu (TIU) už stanovilo termín disciplinárního slyšení v dopingovém případu Marie Šarapovové. Přesný termín zahájení jednání nezná, obvykle ale podle něho trvá projednání případu dva až tři měsíce. Rozhodnutí o případném trestu by tak mohlo padnout v červnu ještě před Wimbledonem.

Trest na dva roky byl poté, co se Šarapovová odvolala ke Sportovní arbitráži CAS v Lausanne, snížen na 15 měsíců. Arbitráž uznala, že Ruska nedopovala záměrně. foto: Reprofoto

Šarapovová na začátku března oznámila, že na lednovém Australian Open neprošla dopingovou kontrolou na nově zakázanou látku meldonium. Od té doby má pozastavenou činnost a hrozí jí až čtyřletý zákaz startů.

Zatím není jasné, zda se na ni bude vztahovat částečná amnestie, kterou vyhlásila Světová antidopingová agentura WADA. Ta rozhodla, že nebude postihovat sportovce, pokud měli při pozitivním test na meldonium při kontrole provedené před 1. březnem v těle maximálně jeden mikrogram na mililitr moči.

Maria Šarapovová
Maria Šarapovová
Autor: