Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo z OH: den českých nezdarů, radovali se pouze hokejisté

Sport

  21:56
PRAHA - Nesledovali jste zprávy ze zimní olympiády? Přinášíme vám přehled toho nejzajímavějšího, co se v pátek v Soči stalo. Češi si věřili na medaili, ale na "bednu" se ani při jedné disciplíně nedostali.

Letím! Erata odhodil Kulda. foto: Reuters

Češi v akci. Pro české sportovce to měl být jeden z úspěšných dnů. "Že by první zlato?" ptali se fanoušci. Na trať totiž vyjelo hned několik nadějí. Ondřej Bank držel po sjezdu fantastickou druhou příčku, jenže slalom mu nevyšel a v superkombinaci skončil až sedmý. Za vysokým umístěním vystartoval i Lukáš Bauer, jemuž klasická patnáctka sedí náramně, ale na nejlepší příčky nedosáhl. Výsledek? Páté místo.

Nelichotivou sbírku "bramborových" medailí pak rozšířila biatlonistka Gabriela Soukalová, které ve vytrvalostním závodě poslaly pod stupně vítězů chyby na střelbě. O několik příček hlouběji zase skončili ve volných jízdách krasobruslaři Tomáš Verner a Michal Březina. Slavili však hokejisté! Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika porazili ve druhém utkání základní skupiny Lotyšsko 4:2, do listiny střelců se opět zapsal Jaromír Jágr i Marek Židlický. 

Hrdina dne. Při tréninku si zlomil dvě žebra. "Večer před závodem jsem navíc bojoval s nachlazením a špatně se mi dýchalo," řekl lyžař Roberto Carcelén z Peru. Přesto si stoupl na patnáctikilometrovou trať. Dojel poslední, ale se ctí. V cíli mával peruánskou vlajkou a kromě potlesku publika si vysloužil také uznání od Švýcara Daria Cologny.

Poražený dne. Jeho kariéru poznamenala řada zranění. Ovšem v Soči měl blízko k nejcennějšímu kovu. Ondřej Bank před slalomem věděl: "Bude to zajímavé, pojedu o medaili." Avšak selhal, na špatné trati se mu nedařilo a sen se rozplynul. V cíli pak vzteky zahodil hůlku...

Výrok dne. "Nejradši bych si nakopal zadek," nadával český krasobruslař Michal Březina po krátkých jízdách. Zkazil totiž svého oblíbeného axela a musel se spokojit s desátým místem. "Zlomil bych si nohu," líčil rozčíleně.

FOTO DNE

Šimpanzi na stromech? Kdepak, trenéři Američanů a Kanaďanů si navlékli během mužské superkombinace humorné masky a své svěřence pozorovali z výšky.

Program na sobotu

Běh na lyžích: 11:00 štafeta 4x5 km ženy (ČR).

Curling - muži: 11:00 Švédsko - Německo, Dánsko - Švýcarsko, Kanada - Velká Británie, Rusko - Čína.

Curling - ženy: 06:00 Kanada - Japonsko, Čína - Švédsko, Velká Británie - Korea, 16:00 USA - Švédsko, Kanada - Rusko, Velká Británie - Švýcarsko, Dánsko - Čína.

Hokej - muži: Skupina C: 18:00 Švýcarsko - ČR (Bolšoj).

Hokej - muži: Skupina A (Bolšoj): 09:00 Slovensko - Slovinsko, 13:30 USA - Rusko.

Skupina C: 18:00 Švédsko - Lotyšsko (Šajba).

Hokej - ženy: 09:00 čtvrtfinále: Finsko - Švédsko, 13:30 čtvrtfinále: Rusko - Švýcarsko.

Rychlobruslení na krátké dráze: 11:00 1500 m ženy - rozjížďky (Novotná), 11:45 1000 m muži - čtvrtfinále, 12:16 1500 m ženy - semifinále, 12:46 1000 m muži - semifinále, 13:09 1500 m ženy - finále, 13:23 1000 m muži - finále.

Rychlobruslení: 14:30 1500 m muži.

Sjezdové lyžování: 8:00 super-G ženy (Křížová, Pauláthová).

Skeleton: 15:45 muži - 3. jízdy, 17:15 muži - 4. jízdy.

Skoky na lyžích: 18:30 velký můstek muži - 1. kolo, 19:30 velký můstek muži - 2. kolo. (Janda, Matura, Koudelka, Hájek)

Mohlo by vás zajímat