Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo z OH: poslední závod biatlonistů i pochroumaná Ledecká

Sport

  22:35
PRAHA - Nesledovali jste zprávy ze zimní olympiády? Přinášíme vám přehled toho nejzajímavějšího, co se v pátek v Soči stalo. Čeští sportovci sbírku cenných kovů nerozšířili, ale konkurenci důstojně potrápili.

Zklamaná Ester Ledecká. foto: MAFRA - Michal Sváček

Češi v akci. Znovu uvízla ve čtvrtfinále. Česká snowboardistka Ester Ledecká nedosáhla na lepší umístění ani v paralelním slalomu, kde nakonec obsadila šesté místo. Na trati ale bojovala také s vlastním tělem, jelikož jí trápila bolestivá záda. "S výsledkem jsem spokojená, ale radši bych si ten závod užila," líčila smutně.

Pro životní výsledek si v běhu na třicet kilometrů volnou technikou dokráčela Eva Vrabcová-Nývltová, která skončila pátá. Před sebou nechala pouze norské trio a Finku Niskanenovou. Naopak českým sjezdařům se nedařilo, ani jeden z nich totiž závod nedokončil. A biatlon? Mužská štafeta v čele s medailistou Moravcem dojela jedenáctá, ve druhé desítce skončila také posádka českého čtyřbobu.

Hrdina dne. Poutavý příběh napsal dokonalou tečku. Snowboardista Vic Wild cítil, že se v Americe nemůže přes silnější závodníky prosadit. A tak přijal po sňatku s Aljonou Zavarzinovou ruské občanství. Manželský pár stál v sobotu na startu paralelního slalomu. Uspěl ale pouze Wild, který získal zlato. Zavarzinová tentokrát na stupně vítězů nedosáhla, oba se ale po tučné odměně mohou přestěhovat z moskevské garsonky.

Poražený dne. V Soči už jeden historický zápis překonal, další z nich však biatlonista Ole Einar Björndalen nepřidal. Fenomenální Nor útočil na další z cenných kovů při štafetě, kde jeho krajané zajeli znamenitě. Rodáka z Trondheimu ovšem nyní zradila střelba a Norové nakonec skončili čtvrtí.

Výrok dne. Kouč kanadských akrobatických lyžařů Trennon Paynter rozprášil na olympijské kruhy u U-rampy popel tragicky zesnulé hvězdy Sarah Burkeové, která se vydatnou měrou zasloužila o to, že její sport si mohl v Soči odbýt olympijskou premiéru. Krátce poté pravil: "Sarah byla na těchto hrách všudypřítomná, v našich srdcích i doopravdy. Svezl jsem se tu na U-rampě a měl jsem skvělý pocit, že si se mnou mohla na olympijské trati také zkusit pár skoků."

FOTO DNE

Hlavou dolů. Kanadský bob se v ledové trati převrátil.

Program na neděli

8:00 50 km volně s hromadným startem muži (Bauer, Novák, Jakš, Magál).

Boby: 10:30 čtyřboby muži - 3. jízdy (ČR), 12:00 čtyřboby muži - 4. jízdy.

Hokej - muži: 13:00 finále (Bolšoj): Kanada - Švédsko.

17:00 Slavnostní zakončení XXII. zimních olympijských her.