Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo z OH: Třetí medaile, rychlá Strachová i přílet hokejistů

Sport

  22:11
Nesledovali jste zprávy ze zimní olympiády? Přinášíme vám přehled toho nejzajímavějšího, co se v pondělí v Soči stalo. Češký fanoušek se i třetí den her dočkal medaile.

Ondřej Moravec slaví stříbrnou olympijskou medaili foto: Reuters

Češi v akci. Zatím nejradostnější zprávy přicházejí z biatlonu. Po sobotním bronzu Jaroslava Soukupa získal díky bezchybné střelbě stříbrnou medaili ve stíhačce Ondřej Moravec. Ačkoliv skončila v superkombinaci až devátá, zazářila lyžařka Šárka Strachová. Po nepovedeném sjezdu zvládla druhé slalomové nejrychleji ze všech a katapultovala se tak mezi favoritky do slalomu speciál, který se jede příští pátek.

Hrdina dne. Nizozemský Rychlobruslař Michel Murder vyhrál závod na 500 metrů. Nic mimořádného, řeknete si. Jenže s dalšími dvěma krajany kompletně zaplnil stupně vítězů. Bronz bralo dokonce jeho dvojče Ronald. Rychlobruslařská velmoc zatím v Adler Areně vládne zcela neohroženě. Vyhrála všechny tři závody a z devíti možných medailí ukořistila hned sedm.

Poražený dne. Český trenér slovenských hokejistů Vladimír Vůjtek zřejmě bude v noci přemýšlet, kdo ho před odletem do Soči zaklel. Už tak zasáhly jeho tým dvě citelné ztráty, když kvůli zranění odřekli účast na olympijském turnaji obránce Ľubomír Višňovský a forvard Marián Gáborík. Po příletu mu navíc další hvězdný střelec Marián Hossa oznámil: "Mám zlomený prst na noze." Účast na turnaji však nevyvrátil. "Odehrál jsem s tím poslední čtyři zápasy v NHL a dá se to." V jaké kondici a jak dlouho se teprve ukáže.

Výrok dne. Do dějiště dorazili hokejisté z NHL a Alois Hadamczik už má konečně své mužstvo kompletní. Největší pozornost na sebe tradičně poutal Jaromír Jágr, který hned pár hodin po příletu rozesmál Martinu Sáblíkovou: "Ptal jsem se jí, jestli pojede patnáctistovku a ona říkala, že tam nemá moc velké šance, takže asi ne. A já na to: Být my hokejisti jako ty, že bychom nešli na turnaj, kdybychom na něm neměli šanci, tak se rovnou můžeme sbalit."

FOTO DNE

Dva dny po děsivém úrazu a rozkřáplé helmě zveřejnila Šárka Pančochová snímek, jak se usmívá na tréninku. Uspět chce ještě v závodě na U-rampě

Program na úterý

 • Akrobatické lyžování: 7:00 slopestyle ženy - kvalifikace, 10:00 slopestyle ženy - finále
 • Běh na lyžích: 11:00 sprint volně ženy - kvalifikace (Grohová, Nováková), 11:25 sprint volně muži - kvalifikace (Razým, Kožíšek), 13:00 sprint volně ženy - čtvrtfinále, 13:25 sprint volně muži - čtvrtfinále, 13:56 sprint volně ženy - semifinále, 14:06 sprint volně muži - semifinále, 14:22 sprint volně ženy - finále, 14:30 sprint volně muži - finále
 • Biatlon: 16:00 stíhací závod 10 km ženy
 • Curling - muži: 11:00 Kanada - Švédsko, USA - Čína, Velká Británie - Německo, Norsko - Rusko
 • Curling - ženy: 06:00 Švýcarsko - Dánsko, Švédsko - Kanada, Rusko - USA, Korea - Japonsko, 16:00 Velká Británie - USA, Korea - Švýcarsko, Dánsko - Japonsko, Čína - Rusko
 • Hokej - ženy: Skupina B: 11:00 Německo - Švédsko, 16:00 Rusko - Japonsko
 • Krasobruslení: 16:00 sportovní dvojice - krátký program
 • Rychlobruslení: 13:45 500 m ženy - 1. jízdy, 15:34 500 m ženy - 2. jízdy
 • Saně: 15:30 ženy - 3. jízdy, 17:20 ženy - 4. jízdy
 • Skoky na lyžích: 18:30 ženy - 1. kolo, 19:20 ženy - 2. kolo
 • Snowboarding: 11:00 U-rampa muži - kvalifikace, 16:00 U-rampa muži - semifinále, 18:30 U-rampa muži - finále
Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat