9. prosince 2011 19:33, aktualizováno  20:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Curleři bronz nezískali, prohráli s Dánskem

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: ČTK/AP

MOSKVA Čeští curleři premiérovou medaili na mistrovství Evropy nezískali. Dnes nejprve v semifinále podlehli Norsku 2:5 a v duelu o bronz na šampionátu v Moskvě prohráli s Dánskem 6:9. Přesto je čtvrté místo výběru skipa Jiřího Snítila nejlepším českým výsledkem v historii evropských šampionátů.

"Jsem strašně smutný, že se medaile nepovedla, protože jsme byli blízko. Ač je umístění nad naše očekávání a dobré, tak je to momentálně spíš trpké," řekl ČTK v telefonickém rozhovoru Jiří Snítil, kterého v týmu doplnili Martin Snítil, Jindřich Kitzberger, Marek Vydra, Samuel Mokriš a vedl je kanadský trenér Ellery Robichaud.

Češi, kteří porazili Dány už v play off 9:8 po dodatečném endu, začali zápas o třetí místo dobře a po třech endech vedli 3:0. Ve zbytku utkání ale převzali otěže do svých rukou Dánové, ve čtvrtém endu se dostali do vedení, které navyšovali. "Já sám jsem strašně chyboval, to rozhodlo. Už jsme neudrželi tu preciznost, co jsem hráli předtím. Už to nešlo, asi už jsme byli unavený, ale soupeř byl lepší," uznal Jiří Snítil.

Snítil: Už nejsme jasným outsiderem

Už na dubnovém MS v Kanadě skončili Češi osmí, čímž stejně jako čtvrtým místem nyní na ME dosáhli nejlepšího českého výsledku. "Už do zápasů nechodíme s tím, že jsme jasný outsideři, což je jasný a poměrně velký pokrok," řekl Snítil. "V Moskvě jsme potvrdili, že jsme v Evropě schopni hrát s každým vyrovnané zápasy," řekl.

Češky vedené skipkou Lindou Klímovou se přiblížily postupu na mistrovství světa, v prvním ze dvou barážových soubojů porazily vítěze divize B Maďarsko 7:4.

Norští obhájci titulu se v sobotním finále utkají se Švédskem. V ženském turnaji usiluje Švédsko o zlato rovněž, jeho finálovým soupeřem bude Skotsko.

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.