6. září 2014 11:26 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Děkuji za vaši lásku, vzkázal Ježek. Cyklista zatím zůstává v USA

Jiří Ježek a jeho vzkaz fanouškům z nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Ježek a jeho vzkaz fanouškům z nemocnice. | foto: Facebook: Jiří Ježek

GREENVILLE/PRAHA Zdravotní stav handicapovaného cyklisty Jiřího Ježka, který se před necelým týdnem vážně zranil při pádu na mistrovství světa v USA, se po dvou prodělaných operacích zlepšil natolik, že lékaři v nemocnici v Greenville začali plánovat jeho přesun z pooperačního na rehabilitační oddělení. Jeho převoz do České republiky ale zatím není možný.

Ježek přišel při první operaci hrudníku o část protržené plíce a právě zranění hrudního koše zatím brzdí návrat šestinásobného paralympijského vítěze do vlasti. ČTK o tom informovala vedoucí reprezentačního týmu paralympiků Jaroslava Krakovičová.

"Jak vyplývá z lékařské zprávy první operace, museli lékaři při operaci hrudníku odstranit i část protržené plíce," uvedla Krakovičová v tiskové zprávě.

Zvládneme to, napsal Ježek

„Všem strašně moc děkuji za vzkazy, přání a energii. Obrovsky mi to pomáhá,“ napsal Ježek z Greenville na svůj facebookový profil. „Díky za vaší velkou podporu manželce Soně, která to měla ještě těžší než já.“

Operaci vážně poraněného hrudníku se Ježek podrobil hned po pádu v hromadném spurtu nedělního závodu. Lékaři mu museli odstranit dvě rozdrcená žebra, nahradit je implantáty a přišít amputovaný prsní sval. 

Už v pondělí Ježka probudili z umělého spánku a odpojili od dýchacího přístroje. Den poté přišla na řadu zlomená pažní kost, v níž lékaři nahradili poškozenou kostní tkáň štěpem z pánve.

Devětatřicetiletý Ježek, který má od jedenácti let amputovanou nohu pod kolenem, je nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie. Na kontě má také šest titulů mistra světa a letos už počtvrté vyhrál Světový pohár.

lsoLukáš Šonský, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!