Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dopoval Kreuziger? Snad se to vyřeší, ale nevím kdy, řekl cyklista

Tour de France

  15:40
PRAHA - Nejslavnější cyklistický závod se v úterý z Anglie přesunul do Francie. Dlouhodobě nejlepší český cyklista Roman Kreuziger u toho chybí. O start na letošní Tour de France ho připravily nesrovnalosti v biologickém pasu z let 2011 a 2012. Kreuziger doufá, že se povede nařčení z dopingu vyvrátit.

Cyklista Roman Kreuziger převzal Cenu Roberta Bakaláře za rok 2013 za přínos pro českou cyklistiku foto: ČTK

„Pokud existuje nějaká spravedlnost, tak věřím, že se všechno dotáhne do správného konce. Na jednu stranu je úleva, že je všechno venku a musí se to řešit, na druhou fakt netuším, jak dlouho může celá věc trvat,“ uvedl osmadvacetiletý profesionál ze stáje Tinkoff-Saxo na svém webu.

Ačkoli ho mrzí, že kvůli pozastaveným startům ze strany týmu, který k tomuto preventivnímu opatření sáhl ve chvíli, kdy byl celý případ koncem června zveřejněn, nemůže obhajovat loňské páté místo na Tour de France, snáší nepříjemné chvíle relativně dobře. Pomáhá mu k tomu i manželka Michaela a dvouměsíční dcera Viktorka.

„Za dobu, co se ten případ táhne, jsem si zvykl, že nějaký den přicházejí lepší zprávy a jindy zase horší. Když přijde ta dobrá, stojím nohama pevně na zemi, a když ta špatná, zase mě to tolik nedemoralizuje,“ popsal Kreuziger.

Fotogalerie

Kdy ale přijde úleva v podobě uzavření případu a návratu do pelotonu, netuší ani náznakem. „Pořád to nějak běží, ale zatím nemám od UCI (Mezinárodní cyklistické unie) žádné další informace,“ řekl Kreuziger.

Probíhající 101. ročník nejslavnějšího etapového závodu, v němž před rokem dosáhl na nejlepší umístění českého zástupce v historii, sleduje alespoň v televizi. „Na cyklistiku jsem rozhodně nezanevřel. Tour sleduju, s klukama z týmu, co tam jedou, jsem v denním kontaktu. Zrovna včera jsme si psali,“ podotkl Kreuziger.

Do pátku trénoval v Itálii, nyní má po dohodě s týmem volno, jež tráví v tuzemsku s rodinou. „Do středy bych měl odpočívat a pak se začnu znovu vozit. V neděli odjíždím na týmové soustředění do Itálie na Passo Tonale. Bude tam skupina 12 lidí, k dispozici budeme mít i trenéra, mechanika, maséra, takže se docela těším,“ nastínil Kreuziger.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!