22. srpna 2018 20:37 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Cyklistická budoucnost. Dráhař Šťastný je juniorským mistrem Evropy

Drahař Jakub Štastný se stal juniorským mistrem Evropy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Drahař Jakub Štastný se stal juniorským mistrem Evropy | foto: ČTK

Dráhový cyklista Jakub Šťastný se stal ve švýcarském Aigle juniorským mistrem Evropy v závodě na kilometr s pevným startem. Prostějovský talent navázal na úspěšný minulý týden, kdy na stejném velodromu získal kompletní medailovou sbírku na juniorském světovém šampionátu.

Šťastný dnes zajel v neolympijské disciplíně kilometr za 1:02,837 a druhého Titouana Renvoise z Francie porazil o zhruba desetinu sekundy. Jiří Luxík byl pátý. V úterý skončili oba čeští reprezentanti ještě s Davidem Grossmanem čtvrtí v týmovém sprintu.

Minulý týden Šťastný na velodromu Mezinárodní cyklistické unie zvítězil v keirinu, byl druhý na kilometru a vybojoval bronz ve sprintu.

Krátce se dnes radoval ze zlata Petr Kelemen ve vylučovacím závodu, který je součástí olympijského omnia. Dráhař Dukly Praha a mladší bratr olympionika Pavla Kelemena byl několik minut po skončení závodu přeřazen z prvního na čtvrté místo kvůli porušení pravidel při spurtu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!