Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Olympijský vítěz Vinokurov se rozloučil s kariérou

Tour de France

  15:31
SAN SEBASTIAN - Po nečekaném triumfu na olympijských hrách neměl Alexandr Vinokurov sílu zakončit poslední závod profesionální kariéry mezi nejlepšími. Kazašský cyklista v úterní španělské jednorázové klasice v San Sebastianu obsadil 35. místo.

Cyklista Vinokurov vyhrál olympijský závod

Do cíle dojel se ztrátou tří minut a 42 sekund na vítězného Luise Leóna Sáncheze, v téže skupince byl i jediný český účastník Zdeněk Štybar. "Byl to můj poslední závod a přijel jsem si ho užít. Snažil jsem se bojovat o vítězství, ale nejlepší nohy jsem měl v Londýně. I tak jsem si poslední kilometry užil," řekl Vinokurov, který na hrách vypálil rybník favorizovaným domácím Britům a na závěr kariéry se dočkal nejcennější olympijské medaile.

Skončil po 14 letech. V posledních sezonách byl lídrem stáje Astana, za niž jezdil od roku 2006, kdy také vyhrál Vueltu. O rok později měl při Tour de France pozitivní dopingový test a nesměl dva roky závodit. Původně se chtěl rozloučit s kariérou už loni po vážném zranění nohy z pádu při Tour, ale kvůli olympiádě se vrátil.

Autor:

Mohlo by vás zajímat