10. prosince 2012 19:26 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nový tým Kreuzigera dostal licenci pro Tour de France

Roman Kreuziger | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Kreuziger | foto: Reuters

LONDÝN Nová stáj nejlepšího českého silničního cyklisty Romana Kreuzigra Saxo-Tinkoff obdržela licenci pro World Tour a může se účastnit všech elitních závodů. Rozhodla o tom dnes mezinárodní unie UCI a zveřejnila všech 18 účastníků seriálu, který obsahuje i Tour de France, Giro d'Italia a Vueltu.

Kreuzigrův tým do dneška neměl licenci pro příští sezonu, protože doplatil na dopingovou minulost španělského lídra Alberta Contadora, jehož body se do žebříčku nezapočítávaly. Saxo-Tinkoff tak mezi 15 nejlepších stájí v žebříčku nepronikl a musel čekat. Licenci od UCI nicméně dostal, a to na příští dva roky.

Kreuziger se už předtím vyjádřil, že i kdyby ji tým neobdržel, mohl by na elitních jednodenních či etapových závodech startovat na volnou kartu. "Všude chtějí mít v pelotonu Alberta," řekl český jezdec. Smůlu naproti tomu měla Kaťuša s novým manažerem, trojnásobným olympijským vítězem Vjačeslavem Jekimovem. "Žádost týmu Kaťuša o licenci byla zamítnuta," uvedli představitelé UCI v prohlášení.

Kreuziger by měl v příští sezoně absolvovat červencovou Tour de France a tam pomoci Contadorovi potřetí zvítězit, a předtím buď Giro, na němž byl loni pátý, anebo v srpnu španělskou Vueltu. Mezi osmnácti jistými účastníky World Tour figuruje také stáj Omega Pharma-Quick Step s dvěma Čechy Zdeňkem Štybarem a Františkem Raboněm.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!