Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cyklistika je zpátky. Štybar skončil na Strade Bianche šestý, první závod WorldTour ovládl Van Aert

Sport

  19:13
Siena - Belgičan Wout van Aert se stal vítězem Strade Bianche, prvního závodu cyklistické WorldTour po koronavirové pauze. Nejlepší z české elitní trojice Zdeněk Štybar dojel v Itálii po 184 kilometrech ve velkém vedru na šestém místě, za trojnásobným mistrem světa v cyklokrosu Van Aertem zaostal vítěz z roku 2015 téměř o čtyři minuty.

Cyklista Wout van Aert oslavil při svém debutu na Tour etapové vítězství. Žlutý dres po 10. etapě uhájil Julian Alaphilippe, další favorité ztratili. foto: Reuters

Van Aert se držel v pětičlenné vedoucí skupince a 12 kilometrů před cílem zaútočil v posledním stoupání na šotolině, která tvoří zhruba polovinu trati. Náskok udržel až do cíle v Sieně. Druhý skončil s půlminutovou ztrátou Ital Davide Formolo, třetí byl Němec Max Schachmann.

Pětadvacetiletý jezdec stáje Jumbo-Visma Van Aert se při třetí účasti na Strade Bianche dočkal po dvou třetích místech prvního triumfu v elitním seriálu. Úspěch bývalých cyklokrosařských světových šampionů podtrhl Štybar, jenž i pošesté dojel v tomto italském závodu v nejlepší sedmičce.

Autor: