Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cyklokrosař Štybar skončil i v Plzni na stupních vítězů, přesto byl zklamaný

Sport

  18:06
PLZEŇ - Zdeněk Štybar potěšil při druhém závodu seriálu Světového poháru cyklokrosařů v Plzni domácí příznivce třetím místem, přesto byl v cíli zklamaný. Dvojnásobný vicemistr světa totiž na domácí trati pomýšlel ještě o něco výš. Nakonec ale vedle suverénního vítěze Nielse Alberta prohrál i s jeho belgickým krajanem Svenem Nijsem.

Štybar na trati v Plzni. foto: ČTK

"Samozřejmě mě to mrzí. Druhé místo je sice lepší jak třetí, ale když se nevyhraje, tak chce být člověk lepší. Ještě je ale před námi plno závodů k napravení. Vzpomínám si, že ještě když jsem jezdil mezi jezdci do 23 let, tak jsem celou sezonu končil druhý či třetí, a potom vyhrál na mistrovství světa. Takže musím doufat v tu samou režii," řekl novinářům Štybar.

Ještě pár stovek metrů před cílem si Nijse vezl za zády, ale chyba v poslední zatáčce před cílovou rovinkou znamenala, že se musel spokojit až s třetím místem. "I kdybych vjel do cílové rovinky s metrovým náskokem, tak by mě Sven přespurtoval. Již jsem neměl žádné síly," přiznal Štybar, kterému patří v pořadí Světového poháru druhé místo.

Vítěznému Albertovi vysekl český cyklista velkou poklonu. "Niels si musel nejprve dojet 15 sekund. Pak jsme kolo jeli spolu, ale když za to na cílové rovince vzal, tak nám odjel ze špice, jak chtěl. A když někdo dokáže něco takového, tak musí být velmi silný," řekl na adresu úřadujícího mistra světa.

Svůj únik krátce po startu nijak nepřeceňoval. "Nemyslel jsem si, že je to rozhodující moment. Věděl jsem, že Nijs a Albert po mně půjdou a že si mě nenechají ujet. Chtěl jsem ale natáhnout pole, aby se netaktizovalo, a jet své tempo," pokračoval Štybar.

I v Plzni udržel svoji skvělou letošní bilanci: ještě ani v jednom závodu nechyběl na stupních vítězů. "Myslel jsem výše, ale věděl jsem, že bude náročné Alberta porazit. To se splnilo, i když jsem nečekal, že bude až tak silný. Ale jasně prokázal svoji současnou neporazitelnost," zopakoval český reprezentant.

Štybar si pochvaloval kulisu, kterou plzeňští fanoušci vytvořili. "Mně se zde moc líbilo. Diváci byli vynikající, doslova nás hnali dopředu. A již se těším na mistrovství světa v Táboře. Když i tam bude taková atmosféra, tak se máme na co těšit," dodal Štybar.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!