Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další kecal? Solis už nechce být Stínem. 'Pošlu Klička do důchodu,' hrozí

Sport

  14:00
PRAHA/KOLÍN NAD RÝNEM - Mnozí očekávají další jednoznačné vítězství Vitalije Klička, staršího ze sourozeneckého dua, které neohroženě vládne boxerské těžké váze. Jenže zdání může tentokrát klamat: třicetiletý Kubánec Odlanier Solis dosáhl v boxu téměř všeho, co se dalo. Je trojnásobným amatérským mistrem světa, zlatým medailistou z olympijských her v Aténách 2004 a dosud neporaženým profesionálem. To se o předchozích Kličkových soupeřích rozhodně říct nedalo.

Vitalij Kličko a Odlanier Solis. foto: Reprofoto

Solisovi vlastně chybí jen jediné – titul šampiona, pro který si podle svých slov nyní přijel do Kolína nad Rýnem. "A taky si ho v sobotu odvezu. Jsem v perfektní formě," prohlašoval sebevědomě na předzápasové tiskové konferenci 187 centimetrů vysoký a téměř 120 kilogramů těžký rodák z Havany, který je představitelem nastupující mladé generace světového boxu. Do profesionálního ringu poprvé vstoupil v roce 2007 a od té doby nepoznal hořkost porážky. Přitom sedmnáctkrát zvítězil, z toho dvanáctkrát před limitem.

K.o. teď slibuje tvrďák s přezdívkou Stín i Kličkovi, který se prý vzájemnému měření sil dlouho vyhýbal. "Vyzýval jsem ho od roku 2008. Bál se mne, snažil se mi vyhýbat, ale teď už mi neuteče," pokračoval neohroženě ve svém proslovu. "Ukončím jeho vládu, pošlu ho do boxerského důchodu," dodal Solis, jenž v prosincové generálce na titulový duel zničil frustrovaného Raye Austina.

ON-LINE REPORTÁŽ ZAČÍNÁ V SOBOTU OD 22:40 HODIN!

Vitalij Kličko bude mistrovský pás organizace WBC obhajovat už popáté v řadě. Tentokrát si ale uvědomuje sílu soupeře. "Boxoval jsem už se skutečně silnými soupeři, ale nikdy s olympijským vítězem," říká starší z rodinného klanu Kličků (mladší Vladimir je mistrem světa dvou dalších organizací – pozn. red.).

Vitalij Kličko a Odlanier Solis.

"Solis je i přes své mládí zkušený chlap, navíc neporažený a velmi hladový po dalších úspěších. Respektuji ho," připustil boxer, který se netají tím, že by chtěl v budoucnu kandiovat na post ukrajinského prezidenta. Do té doby ale bude muž s přezdívkou Doktor ocelová pěst rozdávat rány. Mezi profesionály absolvoval už 41 úspěšných "operací", vedle kterých selhal jen dvakrát - kontroverzním rozhodnutím sudích v duelu s Lennoxem Lewisem z června 2003 a o tři roky dříve, když pro zranění ramene vzdal s Chrisem Byrdem.

Naopak 38 zápasů ukončil knockoutem, z nichž 22 v prvním nebo druhém kole. "Solis vyřvává, jak svět zbaví Kličků, ale to se nestane. Jsem připravený a mám v úmyslu to v sobotu prokázat. K.o. chci dát i jemu," nastínil své cíle zkušený bijec. A podobný průběh očekává i nejlepší český boxer těžké váhy Ondřej Pála.

"Trénoval jsem s Odlanierem a vždycky na mě působil jako flákač. Svých rivalů se sice nebojí, ale očekávám, že zápas skončí do devátého kola vítězstvím Klička," odhaduje pro LN boxer, který bude za týden bojovat o evropský titul. V sobotu večer bude navíc exkluzivně spolukomentovat souboj Kličko-Solis, který začíná v Kolíně od 23:00 hodin. On-line reportáž na Lidovky.cz startuje o 20 minut dříve.