Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další medaile pro český biatlon. Davidová skončila třetí na juniorském ME

Sport

  13:15
Nové Město na Moravě - Markéta Davidová obsadila třetí místo ve vytrvalostním závodě na 12,5 km na otevřeném mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě. Úspěch domácího týmu podtrhla pátým místem Simona Maříková. Vítězství vybojovala Němka Anna Weidelová, které se jako jediné z celého startovního pole podařila bezchybná střelba.

Pro Markétu Davidovou začalo juniorské ME v Novém Městě třetím místem. foto: MAFRA

Pro dvacetiletou Davidovou nezačal závod nejlépe, protože po položkách vleže měla na kontě tři trestné minuty. Při stojkách už ale neminula a rychlý běh jí vynesl medaili.

„Běželo se mi docela dobře, což je povzbudivé, protože poslední týden jsem se necítila nejlépe,“ řekla ČTK Davidová, jež si vyzkoušela tratě v Novém Městě už při prosincovém Světovém poháru.

„Dvě chyby vleže při druhé položce mě mrzely, ale nestresovaly mě. Do vytrvalostních závodů totiž nechodím s myšlenkami na nejlepší. Je to královská disciplína a já ještě nejsem tak dobrá střelkyně. S výsledkem jsem maximálně spokojena,“ uvedla Davidová.

Své hlavní naděje upírá k víkendovým sprinterským závodům.

Markéta Davidová.
Markéta Davidová na tréninku české reprezentace v Novém Městě na Moravě.

Maříkové se podařilo naplnit tajné přání. „Chtěla jsem konečně dosáhnout na nějaký lepší výsledek. Jsem posledním rokem juniorka a stojím před rozhodnutím, co dál,“ uvedla Maříková.

Tu trápí dlouhodobé zdravotní problémy s páteří a před sezonou ještě podstoupila operaci slepého střeva. „Tréninkové manko se mi podařilo dohnat, vyšla mi dnes i střelba. Uvidím, jak dnešní výsledek ovlivní moje další rozhodování,“ dodala Maříková.

Autor: