5. února 2018 20:23 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bývalý sportovní lékař, který zneužil přes 260 dívek, dostal další trest. Až 125 let vězení

Doktor Larry Nassar obviněný ze sexuálního zneužívání více jak 130 nezletilých... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Doktor Larry Nassar obviněný ze sexuálního zneužívání více jak 130 nezletilých... | foto: ČTK/AP

CHARLOTTE Bývalý americký sportovní lékař Larry Nassar byl odsouzen už ke třetímu trestu odnětí svobody za sexuální zneužívání mladistvých svěřenkyň. Tentokrát mu soud vyměřil 40 až 125 let ve vězení za zneužívání dívek v elitním michiganském tréninkovém centru Twistars.

Bývalý lékař gymnastické reprezentace USA byl už v lednu odsouzen v jiném případu soudem v Lansingu za zneužívání dívek k odnětí svobody na 40 až 175 let. V prosinci dostal v další kauze trest na 60 let za držení dětské pornografie.

Pondělní rozsudek nad čtyřiapadesátiletým bývalým lékařem, jenž svou vinu přiznal, už tak měl spíše symbolický význam pro jeho oběti, kterých se přihlásilo celkem více než 260. Už prosincový verdikt pro něho znamenal v podstatě doživotí.

Zleva: Kaylee Lorinczová, Rachael Denhollanderová a Lindsey Lemkebová, oběti...
Larry Nassar

Nassar, jenž byl lékařem amerického gymnastického svazu téměř tři desetiletí a s týmem USA byl na čtyřech olympiádách, přiznal, že se dívek dotýkal na intimních místech bez jejich svolení a lékařského opodstatnění. Mezi jeho oběťmi byly mimo jiné olympijské vítězky Simone Bilesová, McKayla Maroneyová, Gabby Douglasová či Aly Raismanová.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz