Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Nejdříve Black Lives Matter, teď MeToo. Na fotbalové Rudokožce z Washingtonu se valí další problém

Washington Redskins foto: Reuters

Doporučujeme
Washington - O Washingtonu Redskins, česky zvanému Rudokožci, se v poslední době hovořilo především v souvislosti s iniciativou Black Lives Matter a změnou názvu, který byl organizacemi za práva původních obyvatel označen za urážlivý. Nyní má ale tradiční účastník ligy amerického fotbalu NFL na krku další velký problém. Patnáct bývalých zaměstnankyň a dvě novinářky obvinily členy týmu ze sexuálního obtěžování a slovního napadení.
  18:46

Jako první přišel s informací The Washington Post. Američtí novináři zveřejnili konverzaci Richarda Manna II s jednou se zaměstnankyň. Asistent personálního ředitele byl minulý týden na základě stížností propuštěn. Ve středu z funkce viceprezidenta odstoupil Larry Michael, kterému se stalo osudným video z roku 2018, kde se nevhodně vyjadřoval o svých spolupracovnicích.

Vlastníka Dana Snydera a prezidenta týmu Bruce Allena obvinění přímo nezahrnovala, oba ale byli kritizováni za to, že podobnému chování nedokázali předejít. „Washington Redskins berou tuto záležitost velice vážně. Ke konkrétním případům se nechce veřejně vyjadřovat, ale pokud k podobným událostem dojde znovu, budeme je řešit okamžitě,“ stojí v prohlášení klubu.

Za účelem provedení důkladného a nezávislého přezkoumání celé záležitosti a stanovení nových standardů pro zaměstnance byla najata právní zástupkyně Beth Wilkinsonová, která by se v nejbližší době měla sejít s vedením NFL.

„Jedná se o velice vážnou situaci. Zprávy jsou znepokojivé a zcela v rozporu s hodnotami naší soutěže. Každý zaměstnanec v jednotlivých týmech NFL má právo pracovat v prostředí bez jakékoliv formy obtěžování,“ vyjádřili se ke kauze představitelé nejvyšší soutěže amerického fotbalu.

Helma hráče z týmu Washington Redskins.
Logo Washingtonu Redskins.

The Washington Post kontaktoval více než čtyřicet současných a bývalých zaměstnanců. Hned čtrnáctka dotčených žen sdělila novinám, že podepsala dohodu o mlčenlivosti, a obávala se hrozbě soudních sporů.

„Nikdo si nezaslouží, aby se s ním takhle zacházelo. Pokud si jakákoliv žena chce udělat kariéru v mužském prostředí, neměla by mít pocit, že se neustále musí něčeho obávat,“ uvedla Emily Applegateová, která od února roku 2014 do srpna 2015 pracovala u Redskins v oddělení marketingu.

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Zdarma vyzkoušejte koupelový balíček od tetesept
Zdarma vyzkoušejte koupelový balíček od tetesept

Pochmurné počasí úplně vybízí k tomu se na chvilku zastavit, dát si uklidňující hřejivou koupel a relaxovat. Navíc si podobně zábavnou koupel mohou...