20. května 2008 7:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Další válka o trůn je na dohled

Neotáčejte se zády! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Neotáčejte se zády! | foto: ČTK

PRAHA Následující řádky nepíšu z matky všech měst, nýbrž z poměrně dalekého chladného severu. Přijel jsem za jedním slezským vlastencem, abych spolu s ním navštívil zápas Ruch Chorzów v. Sosnowiec.


Ruch nakopal soupeři pozadí v poměru 6:1, a tak nyní sedím v podezřelé místnosti, popíjím skvělou pálenku, která porušuje tisíc eurovyhlášek, a snažím se hodit za hlavu právě skončivší fotbalovou sezonu.


Sparta nesplnila ani jeden ze svých cílů, avšak já jsem se rozhodl svůj cíl splnit: neklesnout nikdy na tu nejnižší úroveň.


Úkol je tedy jasný, a proto se mu stavím čelem. Nebudu brečet, nebudu také skládat zbraně, vždyť už za chvíli nastane nová válka o ligový trůn.


Mrzí mne však, že se letenská modrá krev začíná mísit s genofondem nejnižších kast. Důkazem toho je lúzoidní chování některých fans vůči Pavlu Horváthovi alias Horvymu. Tedy hráči, který statečně bojoval za Železnou gardu a oddal jí své srdce. Pokud někdo chce pěstovat podobné móresy, doporučil bych mu, aby šel fandit Slavii, tam se to možná ztratí.


Já jsem sparťan a jiný už díky Bohu nebudu. A proto nyní děkuji nejen našim hráčům, ale také gratuluji nenáviděnému nepříteli k titulu, s vírou, že již žádný jiný až do skonání světa nezíská.

Autor (32) fandí Spartě již od prenatálního věku. Jeho předci byli sparťané a budou jimi i jeho potomci.

Martin Čejka, Lidové noviny

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)