Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dana Zátopková si dva týdny po 94. narozeninách zlomila nohu v krčku

Sport

  11:30
PRAHA - Minulý pátek, tedy necelé dva týdny po oslavě 94. narozenin, si legendární oštěpařka a olympijská vítězka z roku 1952 Dana Zátopková zlomila nohu v krčku.

Dana Zátopková foto:  Petr Topič, MAFRA

Webové stránky Armádního klubu Dukla informovaly o tom, že musela ihned podstoupit v Ústřední vojenské nemocnici v Praze Střešovicích ihned operaci.

Ta se podle jejího tajemníka Karla Engela podařila a manželka sportovce minulého století Emila Zátopka bude postupně podstupovat rehabilitaci.

„V noci ze čtvrtka na pátek doma upadla a zlomila si krček, tak jsem ji v pátek nechal odvézt sanitkou do Ústřední vojenské nemocnice. V sobotu ráno ji operovali,“ potvrdil Českému rozhlasu tajemník bývalé oštěpařky Karel Engel.

Dvě sportovní legendy: Věra Čáslavská (vlevo) a Dana Zátopková v roce 2010.
Dvě nejslavnější oštěpařky české historie s vítězným oštěpem z OH 1952, něhož...

„Na svůj věk tu operaci zvládla dobře, i doktoři ji zvládli dobře. Teď je na ARO a zrovna jedu za ní,“ řekl bývalý český zápasník, který v posledních letech zprostředkovává kontakt Dany Zátopkové s médii.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...