3. října 2016 11:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Dana Zátopková si dva týdny po 94. narozeninách zlomila nohu v krčku

Dana Zátopková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dana Zátopková | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Minulý pátek, tedy necelé dva týdny po oslavě 94. narozenin, si legendární oštěpařka a olympijská vítězka z roku 1952 Dana Zátopková zlomila nohu v krčku.

Webové stránky Armádního klubu Dukla informovaly o tom, že musela ihned podstoupit v Ústřední vojenské nemocnici v Praze Střešovicích ihned operaci.

Ta se podle jejího tajemníka Karla Engela podařila a manželka sportovce minulého století Emila Zátopka bude postupně podstupovat rehabilitaci.

„V noci ze čtvrtka na pátek doma upadla a zlomila si krček, tak jsem ji v pátek nechal odvézt sanitkou do Ústřední vojenské nemocnice. V sobotu ráno ji operovali,“ potvrdil Českému rozhlasu tajemník bývalé oštěpařky Karel Engel.

Dvě sportovní legendy: Věra Čáslavská (vlevo) a Dana Zátopková v roce 2010.
Dvě nejslavnější oštěpařky české historie s vítězným oštěpem z OH 1952, něhož...

„Na svůj věk tu operaci zvládla dobře, i doktoři ji zvládli dobře. Teď je na ARO a zrovna jedu za ní,“ řekl bývalý český zápasník, který v posledních letech zprostředkovává kontakt Dany Zátopkové s médii.

larJaroslav Šindelář

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.