Novak Djokovič v masce Dartha Vadera | foto: Reuters

"Darth Vader" Djokovič nečekaně vypadl v Paříži ve 2. kole

•   17:35
PAŘÍŽ - Srbský tenista Novak Djokovič nečekaně prohrál hned svůj první zápas na turnaji série Masters v Paříži. Po odhlášení Rogera Federera nejvýše nasazený hráč, jenž má jistotu, že zakončí rok jako světová jednička, prohrál ve druhém kole 6:0, 6:7 a 4:6 s Američanem Samem Querreym.

Pětadvacetiletý Djokovič přitom zahájil své účinkování v Paříži ve velkém stylu. Do haly Bercy přišel k pobavení publika v masce zlosyna z Hvězdných válek Dartha Vadera a na kurtu dominoval. První set získal hladce za 20 minut a vyhrál i dva gamy následující sady.

Od stavu 0:2 v druhém setu však 23. hráč žebříčku Querrey dramaticky zlepšil svou hru a povedl se mu překvapivý obrat. Set získal v tie-breaku a v rozhodující sadě brzy vzal Djokovičovi podání. Výhodu navzdory pěti Srbovým brejkbolům v deváté hře udržel a po tvrdém podání proměnil druhý mečbol. Celkem favorita zasypal 18 esy.

V takto rané fázi turnaje Djokovič naposledy vypadl v březnu 2010 v Miami.

Autoři: ČTK, Lidovky.cz